Zaloguj
Reklama

Nowa szansa dla pacjentów chorych na choroby autoimmunologiczne! - Badanie FERRUM-1

Autorzy: Fundacja Walczę z SM
Planowanie leczenia
Fot. Panthermedia
Planowanie leczenia
(0)

W Poznaniu zostaną przeprowadzone pierwsze w Polsce i na świecie badania FERRUM-1 potwierdzające, że choroby autoimmunologiczne mają wspólną przyczynę. Badanie będzie wykonane pod nadzorem prof. dr hab. Grzegorza Mazura, który jest Kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Podstawą do przeprowadzenia badań jest Praca Poglądowa prof. Mazura i wsp. oraz uzyskane dowody, wskazujące na pozytywne wyniki badań i skuteczność nowego sposobu profilaktyki i leczenia chorób autoimmunologicznych.

Reklama

W związku z powyższym, Fundacja "Walczę z SM" zwraca się do różnych firm oraz wszystkich innych osób z prośbą wzięcia udziału we współfinansowaniu badania. Można to uczynić przez dokonanie nawet najmniejszej wpłaty, która będzie wielkim wsparciem planowanego projektu. Ewentualne darowizny należy dokonywać na poniższy nr rachunku bankowego:

Fundacja "Walczę z SM"
ul. Focha nr 8/2
42-217 Częstochowa

Nr rachunku bankowego mBank: 75 1140 2017 0000 4602 1293 8807

tytułem: FERRUM-1

Po uzyskaniu sumy w wysokości 23 000,- zł, zostanie zbadana grupa pacjentów chorych na choroby autoimmunologiczne: SM (stwardnienie rozsiane), RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), zwyrodnienie biodra, cukrzycę i łuszczycę. W przypadku uzyskania spodziewanych wyników badania FERRUM-1, zostanie utworzony zasadniczy projekt badawczy FERRUM-2, w którym będzie zbadany nowy sposób profilaktyki i leczenia chorób autoimmunologicznych. Zdobyte do tej pory dowody wskazują na powstanie nowego, skutecznego sposobu walki z chorobami autoimmunologicznymi.

Podczas ogłaszania wyników projektu FERRUM-2, do publicznej wiadomości w Polsce i na świecie, będą również podawane nazwy firm sponsorujących badanie FERRUM-1.

Badanie zostanie przeprowadzone w Poznaniu w firmie Affidea (Euromedic). Będzie ono polegać na zbadaniu grupy osób cierpiących na wymienione powyżej choroby autoimmunologiczne metodą rezonansu magnetycznego. Badanie zostanie wykonane niezwłocznie, po uzyskaniu funduszy w wysokości 23 000,- zł.

Zarząd i Podopieczni Fundacji „Walczę z SM”, prosząc o dokonywanie wpłat, łączą wyrazy szacunku i z góry gorąco dziękują za okazaną pomoc i zrozumienie, nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu osób cierpiących na różne choroby autoimmunologiczne.

 

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze