Zaloguj
Reklama

Trwa drugi etap kampanii edukacyjnej „Mam SM”

Autorzy: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o., Informacja prasowa
Kobieta
Fot. ojoimages
Kobieta
(0)

26 października rozpoczął się kolejny etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mam SM”, w ramach której studenci medycyny będą mieli szansę poznania rzeczywistości chorych na stwardnienie rozsiane. Inicjatywa adresowana jest bezpośrednio do przyszłych lekarzy, aby mogli doświadczyć, z jakimi problemami zmagają się chorzy na SM.

Reklama

W październiku i listopadzie podczas dwudniowych akcji w najbardziej uczęszczanych przez studentów miejscach na uniwersytetach medycznych pojawią się specjalne stoiska komputerowe, przy których odwiedzający będą mogli zapoznać się z interaktywną symulacją MamSM oraz otrzymać materiały edukacyjne na temat stwardnienia rozsianego. Kampanię wspiera Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

Cieszę się z kolejnej odsłony kampanii ‘Mam SM’, która dedykowana jest specjalnie nam, studentom medycyny. Jako przyszli lekarze, wśród swoich pacjentów możemy spotkać osoby chore na SM. Już teraz doceniamy trafność i szybkość diagnozy. Jestem przekonany, że znajomość choroby ułatwi nam współpracę z pacjentami, którym będziemy mogli zalecić odpowiednią terapię” – mówi Filip Dąbrowski z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland.


Z symulacji 26-27 października skorzystali już studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W kolejnych tygodniach kampania odbywać się będzie:

·         w Szczecinie (3-4.11), hol przy Auli Kopernikańskiej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM (Al. Powstańców Wlkp. 72),

·         w Bydgoszczy (9-10.11), hol główny na parterze bud. dydaktycznego Patomorfologii Collegium Medicum (ul. M. Skłodowskiej-Curie 9),

·         w Katowicach (16-17.11), hol przy Auli im. prof. Witolda Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Medyków 18),

·         we Wrocławiu(23-24.11), hol główny na parterze budynku Akademickiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu (ul. Borowska 213).

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • tekst: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o.
    zdjęcia: ojoimages

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze