Zaloguj
Reklama

Jak radzić sobie z migrenowymi bólami głowy ?

Masaż leczniczy
Fot. ojoimages
Masaż leczniczy
(3)

Migrena to przewlekła choroba, która charakteryzuje się silnymi, napadowymi bólami głowy. Ból najczęściej ma położenie jednostronne i zlokalizowany jest w okolicy skroni lub rzadziej potylicy.

Reklama

Często towarzyszy jej światłowstręt, nudności i zaburzenia widzenia, a nawet odczucie drętwienie i parastezje. Oprócz kuracji prowadzonej pod okiem lekarza, warto pamiętać o „domowych” sposobach, które pozwolą przetrwać atak i złagodzić jego objawy.

Gdy ból się już pojawi: -połóż się w ciemnym, cichym pokoju i spróbuj zasnąć -stosuj ciepłe lub zimne okłady, weź rozluźniający gorący prysznic - zażyj jeden z dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych np. ibuprofen lub paracetamol, przy łagodnych atakach mogą przynieść ulgę.

Najlepiej unikać czynników, które prowokują ból. Nieodpowiedni styl życia, nadmierny stres, zbyt mała ilość snu, czy zła dieta często są bezpośrednią przyczyną napadu.

Przede wszystkim należy ograniczyć spożycie kawy i alkoholu, a także sztucznych dodatków do pożywienia, takich jak słodziki czy glutaminian sodu. Objawy migreny mogą pojawić się poprzez zadziałanie silnych bodźców zewnętrznych. Staraj się unikać głośnych dźwięków, silnego słońca i intensywnych zapachów.

Piśmiennictwo
Reklama
(3)
Komentarze