Zaloguj
Reklama

Boli Cię głowa? A może masz za mało magnezu?

Brak pomysłów
Fot. medforum
Brak pomysłów
(4)

Najnowsze badania naukowe pokazują, że coraz częściej doskwiera nam ból głowy. Pacjenci zgłaszają tę dolegliwość coraz częściej a co ważne nie zawsze znana jest jej pierwotna przyczyna. Przyczyn tego stanu rzeczy jest bardzo wiele od urazów czy chorób po nieprawidłowy styl życia. W wielu przypadkach ból głowy spowodowany być może np. brakiem magnezu?!

Reklama

Codzienny stres, nieprawidłowe odżywianie, duża ilość metali ciężkich w powietrzu oraz posiłkach prowadzi do tego, że w naszym organizmie zaczyna brakować mikroelementów w tym magnezu, który nazywany jest biopierwiastkiem życia. Wykazano, że jest on aktywatorem ogromnej ilości enzymów (ponad 300), które odgrywają kluczowe role w funkcjonowaniu naszego organizmu.

Polskie Towarzystwo Magnezologiczne, którego założycielem był Profesor Julian Aleksandrowicz, cały czas kontynuuje badania nad magnezem jako „pierwiastkiem życia”. Wykazano, że pierwiastek ten ma ogromny wpływ m.in.: na nasz układ nerwowy. Niedobory magnezu prowadzą od rozdrażnienia, ciągłego napięcia, drżenia kończyn górnych, dolnych czy powieki oka ale także mogą prowadzić do bólów głowy.

Zanim sięgniemy po kolejny środek przeciwbólowy warto sprawdzić czy przyczyną częstych bólów głowy nie są niedobory magnezu.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze