Zaloguj
Reklama

Ból przy utracie dziewictwa

Autorzy: Anna Piotrowska
Depresja, smutek
Fot. ojoimages
Depresja, smutek
(5)

Defloracją nazywamy rozerwanie błony dziewiczej. Jest to cieniutki fałd błony śluzowatej, który zamyka wejście do pochwy.

Reklama

Błona może być różna. Niektóre kobiety mają błonę perforowane- z niewielkimi otworkami, inne całkowicie zamykają wejście do pochwy. Najczęściej spotykanym rodzajem błon u dziewczyn są półksiężycowate.

Jak sama nazwa wskazuje charakteryzują się jednym większym otworem i błoną wokół niego w kształcie księżyca. Tego rodzaju błony pękają bez większego problemu i bólu. Zawsze przed pierwszym współżyciem można zasięgnąć porady lekarza ginekologa.

Niekiedy kobieta może stracić błonę dziewiczą nawet o tym nie wiedząc np.: uprawiając sport, przy nie odpowiednim użyciu tamponów, przez masturbację, przy groźnych upadkach. Wiele młodych kobiet boi się podjąć współżycie gdyż obawia się możliwego bólu i krwawienia.

Przy pierwszym stosunku ważne aby wybrać odpowiednią pozycję. Kobieta powinna położyć się na plecach podłożyć pod pośladki poduszkę aby unieść miednicę, nogi rozłożyć na boki, ugiąć w kolanach i przyciągnąć możliwie blisko do klatki piersiowej. W takiej pozycji członek bezpośrednio trafi na błonę. Mężczyzna wspiera się lekko o podłoże kolanami a rękoma przytrzymuje kobietę za ramiona bądź klęczy między udami kobiety. Warto przed kolejnym współżyciem odczekać kilka dni aby ewentualne ranki i otarcia się zagoiły.

Każdy z nas różni się od siebie fizjologicznie. Jedne kobiety mogą odczuwać duży ból przy pierwszym stosunku inne zaś niewielki.

Ważne aby się nie bać, zadbać o atmosferę, rozluźnić się, wybrać dogodną pozycję i się nie spieszyć. Ważny jest również aspekt psychiczny- czyli z kim chcemy przeżyć swój „pierwszy raz”. Doświadczenie tego z osobą nam bliższą będzie dla nas łatwiejsze.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • M. Wisłocka: Sztuka Kochania. Warszawa: wyd. Santorski 1974,75-85

Reklama
(5)
Komentarze