Zaloguj
Reklama

Ból głowy - problem XXI wieku

Autorzy: Aleksandra Miler
Ból głowy
Fot. panthermedia
Ból głowy
(0)

Ból głowy spędza sen z powiek niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Sposobów na poradzenie sobie z nim jest wiele, natomiast w dzisiejszych czasach zabiegania sięgamy po najprostszy.

Reklama

Jedyne nad czym się zastanawiamy to rodzaj tabletki – mocniejsza czy słabsza, żelowa, w kapsułce albo zwykła? Przesilenie wiosenne nie służy często osobom cierpiącym na migrenowe bóle głowy.
Niewielki ból może zniknie sam, jednak zanim się przerodzi w tępy i ostry ból skorzystaj z akupresury, masażu głowy, gdy i to nie pomaga skorzystaj ze środków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen czy paracetamol. Jeśli głowa pobolewa Cię dłużej i intensywniej (niczego nie zażywałaś), możesz liczyć się z tym, iż będzie bardzo trudno się go pozbyć. Wówczas nie trać czasu sięgnij po gotowe preparaty.

Jeżeli bóle towarzyszą Ci przez dłuższy czas, skonsultuj się z lekarzem. Nie należy lekceważyć bólów głowy, gdyż mogą być symptomem poważnej choroby. Leki przeciwbólowe zażywaj zgodnie z informacją na recepcie, gdy lek nie pomaga siegnij po pomoc lekarza.

Piśmiennictwo

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze