Zaloguj
Reklama

Czy możliwe jest nieinwazyjne leczenie schorzeń kręgosłupa?

Masaż kręgosłupa
Fot. panthermedia
Masaż kręgosłupa
(3)

Uszkodzenia kręgosłupa kojarzą nam się z jednym - paraliżem do końca życia i wózkiem inwalidzkim. Już najmniejsze problemy dot. kręgosłupa, jak wypadanie dysku obarczone są ogromnym bólem i dyskomfortem, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Przełomowe metody leczenia opracowano….w Gryficach!

Reklama

Czy można wyleczyć chory odcinek kręgosłupa, stosując wstrzykiwanie żelu? Okazuje się, że tak! Polscy lekarze z Gryfic opracowali nowatorską metodę, która może pomóc unikać operacji, jakie towarzyszą wypadnięciom dysku.

Wypadł mi dysk!

Zbyt gwałtowne wstanie z łóżka…i gotowe. Trach! Przeszywający ból uniemożliwiający wyprostowanie się- tak często opisywane są objawy wypadnięcia dysku. Okazuje się, że dyskopatia, zaczyna dotykać coraz większej liczby osób. 

Ścieranie krążków międzykręgowych prowadzi do ich zwyrodnień, które skutkują różnymi uciskami, wywołującymi silny ból i dyskomfort.  Wypadnięcie dysku często kończyło się jedynm- wielogodzinną operacją.

Przełomowa metoda rodem z Gryfic

Dr Maciej Prywiński, jeden z lekarzy który opracował innowacyjną metodę zapewnia, że operacja nie zawsze jest potrzebna. Wstrzyknięcie odpowiedniego żelu, który charakteryzuje się specjalnymi właściwościami amortyzacyjnymi powoduje, że reakcja zapalna, która powstała w obrębie jądra miażdżystego kręgu nie jest przenoszona  dalej. Żel, który jest wstrzykiwany w dysk wykazuje właściwości higroskopijne, tzn. pochłania wodę dzięki czemu obkurcza uwypuklone jądro miażdżyste kręgu. 

Z upływem czasu żel zaczyna działać jak swoisty amortyzator, zastępując zniszczone krążki międzykręgowe. 

Piśmiennictwo
Reklama
(3)
Komentarze