Zaloguj
Reklama

Zielona herbata lekiem na reumatoidalne zapalenie stawów?

Herbata
Fot. ojoimages
Herbata
(0)

Najnowsze badania naukowe pokazują, że jeden ze składników herbaty może mieć ogromny wpływ na zwalczanie reumatoidalnego zapalenia stawów. Przyczyniają się do tego cząsteczki, które odpowiadają za blokowanie działania choroby.

Reklama

Badacze w Spokane z Washington State University zajęli się szczegółową analizą związku o nazwie galusan epigallokatechiny, który wchodzi w skład zielonej herbaty. Zaliczany jest on do fitozwiązków o działaniu przeciwzapalnym. Reumatoidalne zapalenie stawów, zaliczane jest do chorób autoimmunologicznych, które zajmują małe stawy rąk oraz stóp. Objawia się ona bolesnym obrzękiem, uszkodzeniem i niszczeniem kości oraz stawów.

Galusan epigallokatechiny wykazuje mieć silne właściwości lecznicze w przypadku pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów a dokładnie mowa tutaj o blokowaniu efektów choroby. Nie wpływa on jednak w sposób negatywny na inne działania komórkowe. Zielona herbata od dawna wykazuje silne właściwości prozdrowotne. Zawiera bowiem bardzo duże ilości antyoksydantów oraz flawonoidów.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze