Zaloguj
Reklama

Już dziś startuje edukacyjny projekt prasowo-internetowy „Choroba to nie wyrok”

Autorzy: Medical Media Solutions
Już dziś startuje edukacyjny projekt prasowo-internetowy „Choroba to nie wyrok”
Fot. Medical Media Solutions
(0)

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom pozwalamy sobie przedstawić zaproszenie do publikacji „Choroba to nie wyrok”, która składa się z zestawu materiałów współtworzonych poprzez panele ekspertów, którzy są wielkimi autorytetami w danej tematyce, a także pacjentów, których historie inspirują do walki z chorobą.

Reklama

Publikacja została poświęcona trzem obszarom, które wymagają szczególnej uwagi i edukacji:

Profilaktyka:

Czy temat schorzeń prostaty przestał być problematyką owianą tabu? Dlaczego nadal tak ważne są apele namawiające mężczyzn do świadomego dbania o swoje zdrowie? Odpowiedzi udziela Tadeusz Włodarczyk - Prezes Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „GLADIATOR” Im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego i apeluje do mężczyzn by poddawali się profilaktyce chorób gruczołu krokowego.

Dostęp do leczenia:

Zapisy zawarte w obecnie obowiązującym Narodowym Programie Leczenia Chorych na Hemofilię, nadal nie są w pełni realizowane. W Polsce brakuje przede wszystkim właściwej kompleksowej opieki ambulatoryjnej. Poprzez panel ekspertów, w którym udział wzięli: Prof. dr hab. n. med. Krystyna Zawilska - Katedra i Klinika Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwionośnego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; Bogdan Gajewski - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię apelujemy o natychmiastowe zmiany i uwzględnienie potrzeb chorych na hemofilię.

Diagnostyka i terapia:

Relacja pacjenta z lekarzem jest obiektem zainteresowania psychologów od wielu lat. Dr Zuzanna Kwissa-Gajewska z Wydziału Psychologii, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Warszawa – w inspirującym wywiadzie podkreśla – „Pamiętajmy, że diagnozie choroby, jak i jej następstwom, towarzyszyć mogą silne negatywne emocje, które chory będzie się starał opanować. W takiej sytuacji podtrzymanie, troska i pozytywne ustosunkowanie ze strony bliskich, może korzystnie wpływać na nastrój i samoocenę chorego.”

Kampanię wsparł Piotr Pogon - fundraiser, maratończyk, biegacz charytatywny, triathlonista, animator sportowy na rzecz osób niepełnosprawnych. Mocno złapał życie za ogon i walczy o każdy dzień, dla swojej ukochanej rodziny i dla możliwości realizacji własnych pasji. Choroba uświadomiła mu, jak wielką wartość mają relacje z drugim człowiekiem i siła ducha, która napędza do realizacji najbardziej szalonych wyzwań sportowych i podróżniczych. Nam zgodził się dziś opowiedzieć o największym paliwie jego życia.

Serwisy forumonkologiczne.pl i forumneurologiczne.pl są patronami medialnymi.

Publikacja ukazała się w dzisiaj w Dzienniku Rzeczpospolita. A Dla naszych czytelników, już dziś dostępna w wersji on-line

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze