Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Witaj, mam dokładnie to samo jeśli chodzi o drżenie i okres czasu. Są momenty kiedy jest ok, a są dni że jest tragedia, rozsypuje coś, wypada mi z rąk itd. Nasila się w stresie czy nerwach ale nawet w zwykłych codziennych sytuacjach kiedy nie mam zbytnio powodu do stresu. Wstyd mi gdziekolwiek iść do ludzi z tym. Wypełnić jakiś wniosek w urzędzie, zapłacić za zakupy drobnymi czy wziąć kubek do płukania ust u dentysty... Lekkie drżenia miałem od dziecka (nerwica?) Ale od około dwóch lat stan się mega pogorszył. Fakt, te ostatnie dwa lata były bardzo dla mnie trudne ale czy to moga być "zszargane nerwy" ? Neurolog stwierdziła drżenie samoistne. Pierwszym razem brałem propanorol i neurovit. Poprawa chwilowa. Drugim razem przepisała Amantix. Faktycznie poprawa...na 4 dni, potem co raz gorzej. Teraz biorę akineton. Nie wiem właściwie po co bo nic nie daje. Lewa ręka jak u Ciebie drży ale mniej niż prawa. Kciuk najbardziej. TK robione, z głową OK. Neurolog również powiedziała, że to może być pozostałość po covidzie. Sam już nie wiem, żyć się odechciewa przez to. Mam zamiar zrobić badania tarczycy bo ponoć daje taki objaw. Również muszę zrobić test na boreliozę przewlekłą ponieważ kilka dni temu wyszło to mojej mamie - neuroborelioza, która również może dawać taki objaw. Mam również czasem drgania głowy/karku gdy np. właśnie leżę u dentysty lub patrzę długo w jeden punkt. Również szukam pomocy, jakiegoś rozwiązania, skutecznego leku...bo życie z tym jest naprawdę trudne :( Mężczyzna, lat 32
4 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Witajcie! Poszukuję informacji na temat [url=https://zspjelcz.pl/choroby-ukladu-krwionosnego-jakie-sa-przyczyny-i-leczenie/]chorób układu krwionośnego, szczególnie dotyczących przyczyn i skutecznego leczenia[/url]. Czy możecie polecić sprawdzone źródła lub podzielić się swoimi doświadczeniami w radzeniu sobie z tymi schorzeniami? Zależy mi na wiedzy ogólnej oraz praktycznych wskazówkach. Dzięki z góry za wszelką pomoc!
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
[CYTAT] natkowa 03-01-2019, 17:13:55 Czy konflikt nerwowo-naczyniowy jest groźny? Mam 23 lata, od dłuższego czasu cierpię na ostre zawroty i bóle głowy , głównie po lewej stronie. Dodatkowo mocno drętwieje mi prawa ręka i noga, czuję dziwne mrowienie. Zauważyłam także obniżenie koncentracji i zaniki pamięci. Zawroty i ból głowy pojawia się także przy jeździe samochodem, głównie przy przyspieszaniu. Miałam wykonywane tk głowy, które nic nie wykazało. Natomiast w rezonansie magnetycznym z kontrastem wyszło "obustronnie pętle naczyniowe t. dolnych, przednich móżdżku uwypuklających się do światła przewodów słuchowych wewnętrznych - możliwy konflikt nerwowo-naczyniowy". W EEG natomiast "zmiany w lewej okolicy skroniowej i ciemieniowej pod postacią fal wolnych delta i theta w czuwaniu i senności 3,5-5,5Hz o amplitudzie wyróżniającej się od tła". Czy ten konflikt nerwowo-naczyniowy to coś poważnego? Jak to się leczy?[/CYTAT] Witam. Mam podobny problem. Czy mogę się dowiedzieć jak sytuacja wygląda teraz ?
2 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry, mam do Państwa pytanie o pewną przypadłość, która przejawia się w tym, że osoba znajdująca się w pozycji stojącej ma skłonność do trzymania rąk ugiętych w łokciach pod kątem prostym lub nawet wyżej i skierowanych do przodu. Dodatkowo, dłonie zwisają bezwładnie, co przypomina nieco postawę tyranozaura rexa. Osoba spotyka się z obraźliwymi komentarzami typu "wyglądasz jak ciota", choć - jak sama twierdzi - takie ułożenie rąk uważa za wygodniejsze niż swobodne zwisanie wzdłuż osi ciała. Osoba jest dorosła, zaś wspomniany defekt trwa od dość wczesnego dzieciństwa. Coś podobnego można zauważyć u niektórych autystów, którzy biegając mają ręce zgięte w ten sposób w łokciu, zaś dłonie swobodnie im się machają. Wyglądają na "zniewieściałych".
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Mam ogromną prośbę - wynik badania męża. O czym to tak na grubo może znaczyć. Czy warto zrobić jakieś jeszcze badanie przed konsultacją neurologiczną, żeby interpretacja/diagnostyka była była dla neurologa bardziej pomocna MRI wykonany z powdou zaburzeń koncentracji i pamięci? Badanie MR mózgowia. Wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2, pd-zależnych i tirm + DWI/ADC, w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Obustronnie poszerzone przestrzenie płynowe przymózgowe przy obu płatach skroniowych o morfologii torbieli pajęczynówki po stronie lewej wielkości 42x25 mm, po stronie prawej wielkości 28x14 mm. Obszar malacji z otaczającą gliozą w bocznej części prawego płata skroniowego wielkości 36x19 mm. Od poziomu obszaru malacji wzdłuż powierzchni prawego płata czołowego ciągnie się tubularna struktura o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych mogącą odpowiadać naczyniu żylnemu ze zwolnionym przepływem? Zakrzepicą (mniej prawdopodobne). DO dalszej diagnostyki i korelacji kliincznej. Obszar ubytku sygnału w sekwencji SWI w sąsiedztwie trzony prawej komory bocznej - obszar po przebytym mikrokrwawieniu? Poza tym: Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Płyn mózgu prawidłowy. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieco asymetryczny (PKB>LKB) nieprzemieszczony. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone, prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych.
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Jestem 40+ właśnie wyszedłem ze szpitala ze wstępną diagnozą, z receptą na madopar i skierowaniem do poradni chorób pozapiramidowych w warszawskim szpitalu bródnowskim. Mam wizytę w połowie 2024. Chciałbym zapytać jaka jest procedura krok po kroku w przypadku parkinsona, żeby być przygotowany na pierwszą wizytę, żeby nie przeoczyć żadnej ważnej kwestii ... Kiedy jest stawiana diagnoza, w którym momencie otrzymuje się refundację na leki (bo na razie płacę 100%), gdzie szukać specjalistów od parkinsona (podkarpackie), jakie są dalsze kroki po pierwszej wizycie w poradni parkinsonizmu .... ?
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Mam w rodzinie chorego na Parkinsona. Po wizycie u lekarza otrzymał receptę na Dopaminę . Zaczęłam szukać ratunku w ziołach. Dotarłam do " Amonita Muscaria " czyli " Muchomor Czerwony. Chory zaczął przyjmować w mikrodawkach grzyba i po dwóch miesiąca przyjmowania preparatu wyprostował się, przesypia całe noce, porusza się szybciej, ustaje drżenie ręki, wyraźnie widać zmianę nastroju na pogodny. Jest w internecie grupa, ludzi , którzy opisują swoją "przygodę" oraz działanie tego specyfiku. Grupa nazywa się " Amanita Muscaria Czerwone Kapelusze ".
79 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Witam, Wczoraj układając włosy poczułam na głowie takie dziwne zagłębienie, zaczyna się od linii włosów w głąb czaski, ma tak ok 5cm długości i jakieś 2cm szerokości, tworzy taką jakby rynienkę. Nie przypominam sobie jakiegoś poważnego np uderzenia w głowę. Nie wiem czy to ma związek ale ostatnio bardzo często boli mnie głowa, na tyle, że muszę brać tabletki. Czy udać się z tym do lekarza rodzinnego?
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
Reklama: