Zaloguj
Reklama

Posiadanie celu życiowego, może uchronić przed szkodliwymi zmianami w mózgu, związanymi z chorobą Alzheimera

Autorzy: Anna Pyka
Szczęście, bliskość
Fot. Ojoimages
Szczęście, bliskość
(5)

Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z Rush University Medical Center wskazują, że posiadanie celu życiowego pomaga niwelować szkodliwe skutki nagromadzenia płytek i splotów, związanych z chorobą Alzheimera.

Reklama

Wyniki badań wykazały, że osoby posiadające bardziej określony cel życiowy, były w lepszej kondycji zdrowotnej niż te osoby, które celu życiowego określonego nie miały.

Te odkrycia sugerują, że określenie celu w życiu, chroni przed szkodliwym wpływem płytek i splotów na pamięć i inne zdolności poznawcze. Wyniki dają nadzieję, że angażowanie się w realizację znaczących celów, poprawia kondycję poznawczą w starszym wieku.

Badania te są trudne, ponieważ na funkcje poznawcze ma wpływ wiele czynników i w wynikach badań naukowych często brakuje danych, potrzebnych do oszacowania zmian w mózgu związanych z chorobą Alzheimera.

Naukowcy podkreślają, iż identyfikacja czynników poprawiających kondycję funkcji poznawczych, wpłynie pozytywnie na profilaktykę choroby Alzheimera.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Rush University Medical Center (07.05.2012)

Kategorie ICD:


Reklama
(5)
Komentarze