Zaloguj
Reklama

Nowy szpital dla Warszawy

Nowy szpital dla Warszawy
Fot. Pantherstock
(0)

Mieszkańcy południowych dzielnic stolicy prawdopodobnie już za parę lat będą mogli leczyć się w nowej placówce szpitalnej. Podjęto już decyzję o budowie nowego szpitala dla dzielnic Ursynów, Wilanów i Mokotów. Ma powstać przy Oddziale Onkologii w Warszawie. O decyzji poinformował dziennikarzy minister zdrowia Zbigniew Religa.

Reklama

Mieszkańcy południowych dzielnic stolicy prawdopodobnie już za parę lat będą mogli leczyć się w nowej placówce szpitalnej. Podjęto już decyzję o budowie nowego szpitala dla dzielnic Ursynów, Wilanów i Mokotów. Ma powstać przy Oddziale Onkologii w Warszawie. O decyzji poinformował dziennikarzy minister zdrowia Zbigniew Religa

 

W Szpitalu Południowym ma się mieścić m.in. dziewięć specjalistycznych oddziałów z trzystoma łóżkami, pogotowie ratunkowe i lądowisko dla helikopterów, a wszystko to na 22 tys. metrach kwadratowych powierzchni, sześciu kondygnacjach z nowoczesną infrastrukturą.

 

Szczegółowe plany techniczne dotyczące szpitala mają się pojawić w przyszłym roku, natomiast termin realizacji inwestycji wstępnie został wyznaczony na 2009 rok. Pieniądze na nią mają pochodzić ze środków Unii Europejskiej i funduszu województwa mazowieckiego (budowa szpitala będzie miała charakter kontraktu wojewódzkiego). Koszt szacunkowy to około 200 mln złotych.                        

 

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Portal Polska.Pl

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze