Zaloguj
Reklama

Senior

Przeglądaj w kategorii Senior:
Reklama

Proces starzenia się jest nieunikniony, ale to nie znaczy, że musimy rezygnować z życia i przyjemności będąc seniorem. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby starzeć się z wdziękiem i zachować zdrowie i witalność, wkraczając w nasze złote lata. 


Starość jest nieuchronna i wpisana w cykl życia każdego człowieka. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy dla siebie zrobić, jest pozostanie aktywnym i zaangażowanym w życie społeczne. Wystarczy znaleźć społeczność dla seniorów, oraz mieć z kim łączyć swoje pasje i zainteresowania. Kontakt z drugim człowiekiem jest czymś najważniejszym dla osób starszych, które często mieszkają samemu. Dzięki kontaktom z innymi ludźmi, starość jest bardziej radosna.
Starzenie się społeczeństwa jest coraz większym problemem w wielu krajach rozwiniętych.

Ponieważ ludzie żyją coraz dłużej, rośnie liczba seniorów wymagających opieki. To obciąża system opieki zdrowotnej i rodziny, które często mają trudności z opieką nad starszymi bliskimi. Warto dowiedzieć się jak opiekować się osobą starszą oraz gdzie szukać pomocy, gdy nie jesteśmy w stanie samemu zapewnić godnego życia seniorowi. Często jedyną pomocą może okazać się wtedy dom spokojnej starości.