Rehabilitacja
Ból szyi po zbyt wczesnym rozpoczęciu rehabilitacji
Moment rozpoczęcia rehabilitacji pacjentów po skręceniu i naderwaniu odcinka szyjnego kręgosłupa powinien być rozważnie wybierany.
Skolioza u dziewcząt – wpływ na sprawność i ogólny stan zdrowia
Umiarkowane skrzywienie boczne kręgosłupa upośledza sprawność fizyczną nastolatek.
Zaburzenia i rehabilitacja mowy w chorobie Parkinsona
W artykule przedstawiono zaburzenia mowy w chorobie Parkinsona i sposoby jej rehabilitacji.
„Życie po udarze bez niepełnosprawności”
W Polsce udaru mózgu doznaje rocznie ok. 75 tys. osób. Zaledwie kilka procent osób, które przeszły udar mózgu wraca do pracy. Niedowład lub wzmożone napięcie mięśni - to jedne z najbardziej dokuczliwych i bolesnych następstw udarów mózgu.
- Reklama
REHABILITACJA NEUROLOGICZNA I ZDROWIE PSYCHICZNE NA PODLASIU - Konferencje i Seminaria
„Rehabilitacja psychiatryczna”Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim realizując projekt pn.: „Konferencje i seminaria z zakresu rehabilitacji neurologicznej i zdrowia psychicznego na Podlasiu" organizuje w dniach 22-23.09.2011 r. seminarium na temat Rehabilitacji psychiatrycznej.
Konferencja dla autyzmu, ADHD, niepełnosprawności intelektualnej
Fundacja SYNAPSIS, działającej od ponad 20 lat na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin, po raz kolejny organizuje konferencję szkoleniową dla środowisk zajmujących się tematyką m.in. autyzmu i ADHD. "Trudne zachowania - Pozytywne podejście. Postępowanie behawioralne bez kar wobec autoagresywnych, agresywnych i innych trudnych zachowań osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
Kręgosłup, uraz, rehabilitacja
Wiek i sprawność mięśni nóg pozwalają przewidzieć wyniki rehabilitacji.
Schizofrenia – korzyści z rehabilitacji zawodowej
Rehabilitacja zawodowa zwiększa sprawność i poprawia jakość życia.
EEG biofeedback: nowa metoda terapeutyczna w psychiatrii
EEG biofeedback jest rodzajem neuropsychoterapii, innymi słowy wykorzystuje osiągnięcia neurotechnologii w postaci analizy ilościowego badania EEG (elektroencefalografia) i psychoterapii w postaci wizualizacji lub treningu autogennego. Opiera się na zasadzie sprzężenia zwrotnego (z ang. feedback), czyli dostarczania pacjentowi informacji zwrotnej o czynności bioelektrycznej mózgu, jej funkcjonalności lub dysfunkcjonalności.