Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Proszę o pomoc. U mojej mamy wstępnie zdiagnozowano umiarkowany stopień otępienia przednioczołowego. Do dalszej diagnozy i monitorowania stanu jej zdrowia niezbędne jest cykliczne badanie ciśnienia krwi. Mama krzyczy, że ją boli. Tak zachowywała się w czasie pomiaru dokonywanego przez lekarza rodzinnego, geriatrę i pielęgniarkę. Jeszcze gorzej jest - kiedy ja próbuję dokonać pomiaru. Argumentacja nie działa, wywieranie presji (uzależnienie pomiaru ciśnienia od wyjścia z domu) - nie działa.... Zostaje mi jeszcze przekupstwo. Uważam to za ostateczność. Czy ktoś z Państwa ma jakiś patent? Zasugerowano mi, że może maść przeciwbólowa przed badaniem przekona mamę, że nie będzie ją boleć. Ale nie pomogło. Co jeszcze mogę zrobić?
1 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
/ gość
Czy ktoś mógłby polecić sanatorium dla osoby chorej na Parkinsona? Mój tata ma 81 lat, chcę żeby pojechał na 2-3 tygodnie, zmienił otoczenie, był rehabilitowany.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Witaj, mam dokładnie to samo jeśli chodzi o drżenie i okres czasu. Są momenty kiedy jest ok, a są dni że jest tragedia, rozsypuje coś, wypada mi z rąk itd. Nasila się w stresie czy nerwach ale nawet w zwykłych codziennych sytuacjach kiedy nie mam zbytnio powodu do stresu. Wstyd mi gdziekolwiek iść do ludzi z tym. Wypełnić jakiś wniosek w urzędzie, zapłacić za zakupy drobnymi czy wziąć kubek do płukania ust u dentysty... Lekkie drżenia miałem od dziecka (nerwica?) Ale od około dwóch lat stan się mega pogorszył. Fakt, te ostatnie dwa lata były bardzo dla mnie trudne ale czy to moga być "zszargane nerwy" ? Neurolog stwierdziła drżenie samoistne. Pierwszym razem brałem propanorol i neurovit. Poprawa chwilowa. Drugim razem przepisała Amantix. Faktycznie poprawa...na 4 dni, potem co raz gorzej. Teraz biorę akineton. Nie wiem właściwie po co bo nic nie daje. Lewa ręka jak u Ciebie drży ale mniej niż prawa. Kciuk najbardziej. TK robione, z głową OK. Neurolog również powiedziała, że to może być pozostałość po covidzie. Sam już nie wiem, żyć się odechciewa przez to. Mam zamiar zrobić badania tarczycy bo ponoć daje taki objaw. Również muszę zrobić test na boreliozę przewlekłą ponieważ kilka dni temu wyszło to mojej mamie - neuroborelioza, która również może dawać taki objaw. Mam również czasem drgania głowy/karku gdy np. właśnie leżę u dentysty lub patrzę długo w jeden punkt. Również szukam pomocy, jakiegoś rozwiązania, skutecznego leku...bo życie z tym jest naprawdę trudne :( Mężczyzna, lat 32
4 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Hej! Jeśli nadal tu jesteś i czytasz wpisy napisz czy coś ci pomogło. Czytając Twoją historię to tak jakbym czytała o sobie… Mam wszystkie objawy te same, a lekarze rozkładają ręce, wyniki idealne. Odezwij się proszę i daj nadzieję, ja już walczę 15 miesięcy. Pozdrawiam Marlena
9 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Witam mam 21 lat od czerwca 2022 roku odczuwam ogromny ból w lewym ramieniu od wewnętrznej strony. Lekarze uginają już ręce i wychodzę od wszystkich bez diagnozy. Ból jest w skali od 1 na 10 wręcz na 11, nigdy w życiu nie odczuwałam tak silnego bólu a miałam np. Złamaną kość strzałkową w nodze, usuwane laserowi blizny czy wstrzykiwany kolagen. Ból jest ciągły, nasilający się w nocy i o poranku, uczucie jakby coś od środka rozrywało mi ramię. Ból po czasie z jednego miejsca promieniuje w dół do łokcia a potem do palcy. Staje się tak silny, że doprowadza do paraliży lewej ręki od ramienia w dół, moge poruszać tylko koniuszkami palcy. Miałam rezonans odcinka szyjnego 2 razy oraz głowy (nic nie wyszło). Leżałam miesiąc na oddziale neurologiczno udarowym (wyszlam bez diagnozy). Rtg 3 razy, usg 3 razy, emg 2 razy w tym raz z wbijaniem igły w mięśnie, wszystkie badania prawidłowe. Badania krwi, chorób od zwierzęcych itp. wszystko poprawnie. Poradnia leczenia bólu też mi nie pomogła. Fizjoterapia w tym bańka, chiropraktyka czy akupunktura nie pomgają. W marcu mam rezonans splotu ramiennego. Nie mam problemów psychicznych, nie przeżywam poza chorobą stresu, problemów w pracy, relacji itp. Jestem w sytuacji patowej ponieważ nie mogę pracować, ale nie mam diagnozy więc nie mogę dostać żadnego oświadczenia o niepełnosprawności a na l4 nie mogę być wiecznie. Na dodatek przez to że nie mam jak udowodnić, że mnie boli jest tylko moje słowo jako dowód mojej choroby (lekarze w szpitalu widzieli jak zwijam sie z bólu i krzycze więc na szczescie bardzo poważnie podeszli do tematu no i w środku nocy po 2 razy chodzilam po dorete przed poranną dawką) Biorę dziennie Duloksetyne 60mg Egzyste 2x150mg Dorete od 4 do 6 dziennie 75 Biofenac 100mg Mesopral Doraźnie Nimelis (pomaga mi najbardziej ze wszystkich leków 1 starcza na 20-24h bez bólu, jednak nie mogę go stosować na stałe) Miesiąc przed bólem ręki przeszłam półpaciec na prawej dolnej części pleców, 2 miesiące wcześniej covid. Nie miałam żadnego urazu ręki, przeciążenia itp. ból powstał samoistnie.
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
18 kwietnia Wyniki Historia: Dostępne badania przed tomografią komputerową, zakrzepica zatok, SAH Pytanie ogólne: Kontrola natywna CT, zwiększone krwawienie? CT czaszkowo-mózgowy, wykonane 18 kwietnia 2023 o godzinie 8:13 Odkrycie: W dniu 17 kwietnia 2023 roku narastające krwawienie pozaosiowe w okolicy czołowo-podstawnej lewej o szerokości do ok. 6 mm – nast. 10 zdjęcie 15 Nieznacznie narastający obrzęk lewego czołowo-podstawnego z utrzymującym się małym krwawieniem korowym do podkorowym po stłuczeniu po lewej stronie czołowo-podstawnej. Lekko zanikający podtwardówkowy zbiór krwi wzdłuż przedniego sierpa mózgowego. Obszernie wchłonięty krwotok podpajęczynówkowy po lewej stronie czołowo-skroniowej. W przeciwnym razie ustalenia są spójne. Głównie zewnątrzoponowe nagromadzenie powietrza w okolicy zatoki esowatej po stronie lewej ze złamaniem potylicznym typu bds z promieniowaniem do komórek wyrostka sutkowatego po stronie lewej i gromadzeniem się płynu w komórkach wyrostka sutkowatego po stronie lewej. ______________________________ Wyniki Historia: Dostępne badania przed tomografią komputerową, zakrzepica zatok, SAH Pytanie ogólne: Proszę dodać CTA + fazę żylną w przypadku wysokiego stopnia jako dodatek do właśnie przeprowadzonej kontroli CCT. Zwłaszcza zakrzepica żył zatokowych CT CTA wewnątrzczaszkowe, wykonane 18 kwietnia 2023 o godzinie 8:45 - zlecone: CT czaszkowo-mózgowe Odkrycie: Informacje o dawce całkowitej dla badania radiologicznego: DLP 425,99 mGy.cm Deff 1,20 mSv zgodnie z ICRP103 Bez zmian w stosunku do badania wstępnego z dnia poprzedniego: Brak kontrastu w zatoce esowatej po stronie lewej i niezmienne nagromadzenie powietrza na jej biegu do żyły szyjnej wewnętrznej po stronie lewej.
4 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Mam te same objawy co u was wyszło ?
8 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Czy są zagrożenie dla dziecka jeżeli migdałki mozdzgowe wynoszą 8mm
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
Reklama: