Zaloguj
Reklama

Poślizgnięcie lub potknięcie w miejscach publicznych a odszkodowanie

Autorzy: PIONIER Kancelaria Odszkodowawcza
Bieganie, jogging
Fot. ojoimages
Bieganie, jogging
(0)

Niewątpliwie wszelkie dostępne publicznie miejsca powinny być utrzymywane w stanie zapewniającym bezpieczeństwo korzystania z nich. Zdarzeniami, z których najczęściej wynikają szkody w tychże miejscach są potknięcia i poślizgnięcia.

Reklama

W takich sytuacjach roszczenie o naprawienie szkody powstaje, jeżeli między powstaniem szkody, a szeroko rozumianym zachowaniem podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie określonego miejsca w należytym stanie zachodzi adekwatny związek przyczynowy. Innymi słowy jeżeli w wyniku obiektywnej oceny danej sytuacji do szkody by nie doszło, gdyby podmiot zobowiązany do utrzymania danego miejsca w należytym stanie dopełnił swych obowiązków.

Niestety w takich sytuacjach poszkodowany napotkać może szereg problemów związanych z dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych. Przede wszystkim mogą one wynikać z trudności w ustaleniu podmiotu odpowiedzialnego za szkodę. Ponadto to na osobie poszkodowanej spoczywa również ciężar udowodnienia, że poniosła ona szkodę ze względu na określone czynniki.

Zatem, aby prawidłowo ocenić możliwości w danej sprawie oraz oszczędzić sobie dodatkowego stresu będącego następstwem konfrontacji ze stroną przeciwną warto sięgnąć co najmniej porady profesjonalistów.

 

Niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny, należy go traktować jako dodatkową wiedzę na temat obowiązującego prawa. Wszelkie kwestie związane dochodzeniem roszczeń należy skonsultować z osobą zawodowo zajmującą się prawem. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji udzielonych w artykule.

Reklama
(0)
Komentarze