Zaloguj
Reklama

Wejdą na Denali by wesprzeć chore dzieci z SMA

Mc_Kinley akcja wspierania walki z SMA
Fot. www.kartkazpodrozy.pl
Mc_Kinley akcja wspierania walki z SMA
(5)

SMA to rdzeniowy zanik mięśni. Jest to schorzenie o podłożu genetycznym. W tej chorobie obumierają neurony w rdzeniu kregowym, które odpowiadają za pracę mięśni. W efekcie mięśnie ciała słabną i ulegają stopniowemu zanikowi.

Reklama

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Starając się realizować swoje życiowe cele skupiamy zawsze uwagę na konkretnym zadaniu jakie mamy do wykonania. Wyprawa na Denali (Mount McKinley), najwyższy szczyt w Ameryce Półnicnej było na liście marzeń Łukasza i Szymona. Oboje od lat rozwijają swoje podróżnicze i wysokogórskie pasje. Gdy tylko usłyszeli o Indze i Igorku, którzy zamagają się z SMA postawnowili zadydykowaćim to wejście, a także wszystkim dzieciakom chorującym na SMA.

Na blogu "Karta z podróży" przeczytacie:

Wyprawę na Denali dedykujemy dzieciom chorym na SMA. Wspinaczkę na szczyt w górach wysokich można porównać do walki z tą przewlekłą, do niedawna nieuleczalną chorobą. Dla alpinistów wewnętrznym motorem w zmaganiach z wysokością jest determinacja, hart ducha, a dla chorych wiara w postęp medycyny, nadzieja na dostępność lekarstwa oraz wewnętrzna siła i wiara w to, że uda im się pokonać chorobę. Dla pierwszych każdy krok ku górze, to krok po zwycięstwo, a nagrodą jest satysfakcja z trudu włożonego w przedsięwzięcie. Dla drugich każda godzina rehabilitacji, każde doniesienie o postępach w pracy nad skuteczną metodą leczenia, co zbliża ich choć troszeczkę do celu.

Celem Łukasza i Szymka jest nie tylko zdobycie góry, ale przede wszystkim mozliwość rozpowszechniania wiedzy na temat tej choroby. Redakcja ForumNeurologiczne.pl objęła patronatem medialnym ich ekspedycję. Mocno trzymamy kciuki za sukres wyprawy! Więcej informacji o tej akcji przeczytacie TUTAJ

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze