Zaloguj
Reklama

Tydzień Mózgu na Uniwersytecie SWPS w Katowicach pod patronatem ForumNeurologiczne.pl

SWPS Tydzień Mózgu 2016
Fot. Uniwersytet SWPS
SWPS Tydzień Mózgu 2016
(1)

W dniach 14-20 marca 2016 r. obchodzimy Światowy Tydzień Mózgu. W związu z tym wydarzeniem zostało przygotowanych wiele atrakcji min. warsztaty, wykłady dotyczące układu nerwowego oraz samego mózgu, które odbędą się na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.

Reklama

Uniwersytet SWPS przygotował cykl wykładów mających przybliżyć zasady funkcjonowania mógzu oraz układu nerwowego człowieka. Patronem medialnym jest serwis ForumNeurologiczne.pl. Na początek 17 marca wygłosi swoje wystapienie jeden z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie neurobiologii - prof. Jerzy Vetulani. Temat wykładu brzmi: „Jak żyć mądrze, długo i zdrowo. Refleksje neurobiologa”. Odbędzie się 17 marca o godzinie 17:30.

 

Fot. Uniwersytet SWPS

Ponadto w dalszej cześci zaplanownanych wykładów uczestnicy będa mogli się dowiedzieć jaki jest wpływ mózgu na jezyk migowy, jak nasz mózg odnajduje się w wirtualnej rzeczywistości oraz dlaczego lubimy się bać?

Oprócz wykładów organizatorzy zaplanowali sesje warsztatowe, których uczestnicy bedą mogli poznać opdowiedzi na pytania: jak dieta wpływa na nasz mózg? W jaki sposób postrzegamy świat? Jak funkcjonuje ludzka pamięć?

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej SWPS.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(1)
Komentarze