Zaloguj
Reklama

Podsumowanie konferencji Nowoczesna diagnostyka w neurologii

Konferencja
Fot. medforum
Konferencja
(0)

W dniach 14-16 stycznia 2010r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Neurologiczna - „Nowoczesna diagnostyka w neurologii”. Podczas wiślańskiego spotkania blisko 700 neurologów zapoznało się z najnowszymi informacjami i doniesieniami związanymi z chorobą Parkinsona, zawrotami głowy, padaczką oraz stwardnieniem rozsianym.  Organizatorem konferencji była firma Medforum największy wydawca portali specjalistycznych o tematyce medycznej.

Reklama

Na choroby układu nerwowego choruje coraz więcej Polaków, dlatego tematyka styczniowej konferencji poruszała zagadnienia z pogranicza neurologii i psychiatrii. Głównym celem konferencji było przedstawienie aktualnych problemów z zakresu diagnostyki, zapobiegania i leczenia chorób centralnego układu nerwowego. Poszczególne wykłady i sesje były poświęcone omówieniu różnych metod terapii w leczeniu zaburzeń neurologicznych oraz ocenie skuteczności ich leczenia. Główna tematyka wystąpień koncentrowała się wokół zagadnień związanych z chorobą Parkinsona, zawrotami głowy, padaczką oraz stwardnieniem rozsianym.


 

Wykładowcami i prelegentami podczas wiślańskiego spotkania było ponad 40 najlepszych polskich specjalistów z zakresu neurologii, a także psychiatrii, laryngologii i chirurgii naczyniowej. Wysoki poziom merytoryczny konferencji gwarantowała duża liczba sesji wykładowych i warsztatowych. Nowością podczas konferencji były zajęcia warsztatowe, które odbywały się z wykorzystaniem programu edukacyjnego online dostępnego w serwisie szkoleniowym EdukacjaMedyczna.pl. Organizatorzy zaplanowali również szkolenie skierowane do farmaceutów „Aktualne możliwości terapii niektórych chorób układu nerwowego”, które kończyło się egzaminem testowym.

Reklama
(0)
Komentarze