Zaloguj
Reklama

Migrena a świadomość i postawa neurologów

Migrena a świadomość i postawa neurologów
Fot. ojoimages
(5)

Neurolodzy doceniają wagę problemu migreny.

Reklama

Migrena jest często niewystarczająco skutecznie leczona – być może z powodu niedostatecznego doceniania tej choroby przez lekarzy. Anne Donnet ze Szpitala la Timone w Marsylii (Francja) i współpracownicy objęli niedawno badaniami kilkuset neurologów, z których prawie połowa sama cierpiała z powodu tej przyczyny bólów głowy.

Jak podano w numerze czasopisma „Headache” z lipca i sierpnia, zdecydowana większość francuskich lekarzy tej specjalności okazała się być zainteresowana leczeniem migreny. Jednocześnie uważali oni to zadanie za trudne z powodu nierealistycznych oczekiwań pacjentów, długotrwałej terapii, współistniejącego lęku lub depresji lub częstego zmieniania przez chorych lekarzy.

Nie stwierdzono zależności sposobu postrzegania migreny przez danego neurologa od tego, czy on sam na nią cierpiał. Badacze apelują, by zajęcia z neurologii w czasie studiów medycznych przygotowywały do skutecznego porozumiewania się z pacjentami z tą chorobą, w szczególności w kontekście ich problemów z psychiką.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze