Witam, wszystko zaczęło się w listopadzie 2019 wracając z pracy zdretwiala...
Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta
Temat: Silne bóle po zwichnięciu stawu barkowo-bojczykowego III stopnia (1)
- https://www.forumneurologiczne.pl/forum/silne-bole-po-zwichnieciu-stawu-barkowo-bojczykowego-iii-stopnia/watek/706296/1.html#p706296https://www.forumneurologiczne.pl/forum/silne-bole-po-zwichnieciu-stawu-barkowo-bojczykowego-iii-stopnia/watek/706296/1.html Silne bóle po zwichnięciu stawu barkowo-bojczykowego III stopnia
Witam,
31.05.2012r miałem wypadek samochodowy w wyniku którego doznałem zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego III stopnia (sprawca bez obrażeń). Tego samego dnia zostałem zoperowany a w stawie zastosowano płytę hakową. Po wygojeniu się szwów przeszedłem 2tyg. rehabilitację która niestety nie pomogła ponieważ odczuwałem silny ból przy ruchach okrężnych, wyciąganiu ręki etc. Położenie się na operowanym barku również nie było możliwe z powodu nagłego silnego bólu. W październiku przeszedłem kolejną operację podczas której usunięto mi płytkę. Po miesiącu przeszedłem kolejną rehabilitację ale ból jedynie odrobinę zmalał. W dalszym ciągu odczuwam ból po położeniu się na uszkodzonym barku. Ból odczuwam również przy ściąganiu łopatek, położeniu dłoni na przeciwległym barku, przy ruchach rotacyjnych barku. Dzisiaj spróbowałem zrobić pompkę ale przy opuszczaniu czułem kujący ból. Podobny silny ból odczuwam po naciśnięciu palcem na koniec kości obojczyka przy barku oraz kość która znajduje się zaraz za obojczykiem. Zrobiłem badanie USG oraz rezonans. Z nieprawidłowości badania wykryły: USG-niewielki wysięk, bez ewidentnej patologii maziówki w kaletce podbarkowo-podramiennej. Poszerzona szpara stawowa do ok.10mm i miernie zwiększona ruchomość w badaniu dynamicznym, z nierównym zarysem barkowego końca obojczyka, bliznowato pogrubiałym kompleksem torebkowo-więzadłowym oraz niejednorodnym i intensywnie przekrwionym dyskiem stawowym-obraz nadal aktywnego, przewlekającego się odczynu naprawczego/zapalnego.
MR-pogrubiała torebka stawowa w części przedniej i dolnej o obniżonym sygnale. Niewielka ilość płynu w stawie ramiennym. Niewielka ilość płynu w kaletce podkruczej. Nierówne zarysy powierzchni stawowych stawu barkowo-obojczykowego z niewielkim wysiękiem w stawie, z obrzękiem i zatarciem zarysów torebki stawowej od strony górnej. Obrzęki szpiku końca barkowego obojczyka i wyrostka barkowego łopatki. Niewielki obrzęk tkanek miękkich wokół stawu. Mój lekarz jest bezradny wobec dolegliwości które odczuwam a które poważnie uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Wydałem już sporo pieniędzy na wyleczeniu barku ale nie odczuwam wymiernych korzyści. Tak naprawdę nie uzyskałem żadnej odpowiedzi czym może być to spowodowane i jak leczyć tę dolegliwość. Prosiłbym o pomoc, wskazanie jakiegoś specjalisty który jest fachowcem w dziedzinie stawu barkowo-obojczykowego. Może ktoś miał podobny uraz i objawy jak te które występują w moim przypadku?
Pozdrawiam - Gość
- Mrowienie i drętwienie
- Tętniak mąż mężczyzna 30 lat
Witam, mój mąż lat 30 zdrowy nie skarżący się by cokolwiek mu...
Forum: Udary i tętniaki - Pytanie o Aury migrenowe
Dzień dobry, kieruję swoje pytanie do osób, które przezywają aury...
- Szukam pomocy
Witam. Jestem mężczyzną i mam 25 lat. Zarejestrowałem się tutaj ze...