Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Bardziej poziome ustawienie kości...
Forum: Neurologia - specjalista radzi, dla pacjenta
Temat: Co robić? Zmiana ogniskowa - nikt nie wie jaka. (2)
- https://www.forumneurologiczne.pl/forum/co-robic-zmiana-ogniskowa-nikt-nie-wie-jaka/watek/1487684/1.html#p1487684https://www.forumneurologiczne.pl/forum/co-robic-zmiana-ogniskowa-nikt-nie-wie-jaka/watek/1487684/1.html Co robić? Zmiana ogniskowa - nikt nie wie jaka. Gość
Mam pytanie - co robić, gdzie szukać pomocy - wyjaśnienia nieprawidłowości rezonansu.
Rezonans zrobiony bez zaleceń. Profilaktycznie. Lęk przed tętniakiem. Od czasu do czasu intensywny sport (jeśli byłby tętniak, mógłby pęknąć)
Poniżej wklejam wynik. Inny radiolog (konsultacja) potwierdza i podtrzymuje poniższy opis.
Konsultacja neurologiczna raczej wyklucza poszerzone przestrzenie virchowa-robina i sprawy neurologiczne.
Konsultacja neurochirurgiczna raczej wyklucza proces rozrostowy npl.
(Cyt: to jest puste, wypełnione płynem mózgowo-rdz.)
Piszę „raczej” - bo tak mówią lekarze. Ale kazdy z nich mówi, że pierwszy raz w życiu widzi coś takiego. Każdy zaleca kontrolę za 6-12 miesięcy. Byłem u 3 neurologów i 3 neurochirurgów.
W rozmowach stawiają na wadę rozwojową.
Ale jestem sparaliżowany lękiem.
Skoro wada rozwojowa, to po co kontrola ?
Opis:
Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach T1 MPRAGE, T1,T2,T2 TIRM dark fluid, SWI, T2 CISS 3D oraz DWI reslove w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. Po dożylnym podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego wykonano sekwencje T1 w płaszczyznach poprzecznych i czołowych oraz T1 MPRAGE w płaszczyznach strzałkowych.
W na pograniczu prawej półkuli mózgu i górnej części śródmózgowia, na prawo od wodociągu mózgu widoczna jest zmiana ogniskowa o wym. 14 x 8 x 13 mm (CC), płynowej charakterystyce sygnału, zrazikowej strukturze, obejmująca prawą część pokrywy (prawy zgórek górny) i grzbietową część nakrywki (w tym wstęgę boczną). Nie wykazuje cech restrykcji dyfuzji wody na mapach ADC, ani przebytego krwawienia w sekwencji SWI, nie ulega wzmocnieniu pokontrastowemu. Zmianie nie towarzyszy obrzęk, lecz wyraźnie poszerzony jest obrys śródmózgowia. Obraz nie jest charakterystyczny, w pierwszej kolejności wymaga różnicowania między obszarem poszerzonych przestrzeni Virchowa-Robina i wolno rosnącą torbielowatą zmianą npl (Rosette-forming glioneuronal tumor? - mało prawdopodobne; brak morfologicznych cech ognisk meta)
Poza tym intensywność sygnałów istoty białej i szarej mózgu oraz ze struktur tylnojamowych (pień mózgu, móżdżek) prawidłowa. Migdałki móżdżku w poziomie otworu wielkiego.
Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony, nieposzerzony, symetryczny. Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe
Przestrzenie podpajęczynówkowe nieposzerzone.
Intensywność sygnałów przysadki mózgowej, obu gałek ocznych, obu nerwów wzrokowych i obu nerwów przedsionkowo-ślimakowych prawidłowa.
Obrazy dyfuzyjne mózgowia prawidłowe.
W obrazowaniu gradientowym nie stwierdza się złogów hemosyderyny.
Nie stwierdza się obszarów nieprawidłowego gromadzenia środka kontrastowego w obrębie mózgowia.
wnioski:
Zmiana o niejasnym charakterze na pograniczu prawej półkuli mózgu i grzbietowej części śródmózgowia w pierwszej kolejności wymagająca różnicowania między obszarem poszerzonych przestrzeni Virchowa-Robina i wolno rosnącą torbielowatą zmianą npl (Rosette-forming glioneuronal tumor? gangliglioma? - mało prawdopodobne) Wskazane badanie kontrolne. - https://www.forumneurologiczne.pl/forum/co-robic-zmiana-ogniskowa-nikt-nie-wie-jaka/watek/1487684/1.html#p1487692https://www.forumneurologiczne.pl/forum/co-robic-zmiana-ogniskowa-nikt-nie-wie-jaka/watek/1487684/1.html Co robić? Zmiana ogniskowa - nikt nie wie jaka. Gość
Proszę wykonać PET
Będzie czarno na białym
Nie ma nic lepszego! - Gość
- Co oznacza wynik rezonansu magnetycznego
- neurolog - opinia
Dzień dobry. Poszukuję neurologa który wystawi opinię.Sprawa dotyczy...
- POMOCY !!!
Witam, bardzo proszę o pomoc bo nikt nie jest w stanie mi pomóc a ja...
- Wylew podpajęczynówkowy /tętniak .
Witam moja mama miała wylew 22/11/19się to rano nie wiemy dokładnie o...
Forum: Udary i tętniaki
- Tematy:
- padaczka
- choroba parkonsona
- neurologia
- drgawki