Reklama:

DHEA - super hormon

Ten tekst przeczytasz w 5 min.

DHEA - super hormon

Panthermedia

Badanie krwi

Dehydroepiandrosteron (DHEA) to hormon, który okrzyknięto „eliksirem młodości” - poprawia pamięć, odnawia układ immunologiczny, wygładza zmarszczki. Wysoki poziom hormonu DHEA we krwi utrzymuje się w okresie młodości, po 40 - tym roku życia ulega gwałtownemu zmniejszeniu. U osób starszych wydzielanie hormonu jest niewielkie - niedobory wiążą się z dokuczliwymi objawami (m.in. przyśpieszone starzenie się, miażdżyca, osteoporoza).

Reklama:

Niedobór wpływa ponadto na zwiększenie podatności na choroby układu krążenia, cukrzycę, osteoporozę.

DHEA - jakość życia

Niewątpliwie dehydroepiandrosteron wpływa na komfort życia. Dostarczany organizmowi jako lek stabilizuje gospodarkę hormonalną, wpływając tym samym na sprawność jego funkcjonowania.

  • stosowany u kobiet zmniejsza dolegliwości związane z menopauzą (m.in. drażliwość, uderzenia gorąca),
  • stosowany u mężczyzn łagodzi objawy andropauzy oraz poprawia potencję.

Ponadto:

  • poprawia kondycję fizyczną,
  • poprawia kondycję intelektualną (zapamiętywanie, koncentrację).

Wskazane jest uzupełnianie niedoboru DHEA, celem przywrócenia organizmowi prawidłowego funkcjonowania.

Tabletki DHEA są dostępne w aptekach. Powinno się je zażywać rano, bowiem wtedy zbiega się to z naturalnym procesem wydzielania DHEA przez kore nadnerczy.

Ważne! Zanim rozpoczniemy terapię należy zasięgnąć opinii lekarza i zrobić niezbędne badania (oznaczenie stężenia wykonuje się z surowicy krwi. DHEA ma najwyższą aktywność rano, dlatego też w tym czasie powinno się przeprowadzić badanie).

Tabletki DHEA to lek bezpieczny - w organizmie (zależnie od jego potrzeb) zamienia się w hormony płciowe. Niewykorzystana dawka DHEA jest w sposób naturalny wydala z organizmu.

Lek powinien być przyjmowany przez 40 - 50 - latków, którzy cieszą się dobrym zdrowiem i chcieliby ten stan zachować jak najdłużej.  

Pomimo że DHEA nazywa się „eliksirem młodości”, przeprowadzone badania nie pozwalają dać jednoznacznej odpowiedzi, czy rzeczywiście może zatrzymać wewnętrzny zegar starzenia. Na pewno jednak jest to hormon charakteryzujący się zbawienną rolą dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Choroby OUN

Porada
Czy jak się bierze lek Lamitrin można też wziąć tramala na ból kręgosłupa
polineuropatia
Szukam dobrej rehabilitacji neurologicznej w Warszawie mam 84 lata cierpię na zaostrzenie polineuropatii nóg
Udar, stan wegetatywny
Nie wiem w sumie, czego od Was oczekuje, ale może ktoś pomoże mi, jak żyć dalej pozyskuje traumie… Moja mama, 58lat, wylądowała w szpitalu 18.11.2023. Okazało się, że ma rozległe zapalenie płuc i...
brak czucia w nogach
dzien dobry, ojciec mial operacje kregoslupa(wymiana 2 kregow szyjnych). niestety po operacji nie ma czucia w nogach. czeka w szpitalu(Gdansk) na rehabilitacje w osrodku w Tczewie. czy mozecie ew. po...
gość
Forum: Padaczka
cenobamt
cześć wszystkim biorę cenobamt ponieważ po topamaksie dostałam jaskry ale ontozry powoduje straszne tycie.nie ma tego nigdzie napisanego w ostrzeżeniach,śpionczkę i zawroty głowy pamietajcie!!!!!
gość
Forum: Padaczka
Zmiany zachowania
Hej czy wasze dzieci mają zaburzeniami zachowania np. agresja , problemy z ubiorem , zmienny nastrój.Dziewczynka przyjmuje vetire .
Reklama:
Reklama: