Zaloguj
Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Wstrząs mózgu? Pytania. (40)

 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  Wczoraj przepychałem się dla zabawy z kolegą i jak to często bywa w trakcie takich glupich zabaw oberwałem nogą w potylice. Uderzenie właściwie nie poczułem, nie straciłem świadomości, zachowałem przytomnośc i pamiętam całe zajście. Jednak po przyjściu do domu, nie mogłem zasnąć, źle sie czułem, a dziś jestem przez cały dzień roztargniony. Dodam, że jestem lekkim hipochondrykiem, który szczegolnie martwi się o swoją głowę..  Czy moglem odnieśc jakiś uraz? I czy w ogole po wstrząsie mógu czy innym urazie głowy może dojść do spadku ilorazu inteligencji, osłabienia trwałego pamięci etc? Prosze o odpowiedzi.

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  bez TK nic nie można powiedzieć, a już najlepiej rezonans, ale doktory nie chcą wypisywać skierowań, dopiero jak ich sądem posreaszyć

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  co moze lekarz doradzic.. przepisac jekies leki... jezeli wykryto lekkie wstrzasnienie mozgu?

  Ostatnia edycja:
 • Reklama
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  nie ma czegos takiego jak wstrząs muzgu! jest wstrząsnienie albo stłuczenie mózgu!!!!!!!!!!!!

  w rezonansie nic ciekawego i tak sie nie zobaczy!!!!!!!!! w tomografi we wstrzasnieniu tez nie specjalni wiele moze w stluczeniu przy upadku jak na skoczni narciarskiej,

  a co sie zapisuje? odpoczynek=leżenie ! no moze objawowe na wymioty czy zawroty głowy

  no i by rozpoznac taki stan to potrzebny jest choc jeden objaw z:

  -utrata przytomności krótsza niż 6 godzin

  -nudnośći, wymioty, zawroty głowy

  -niepamieć wsteczną

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  taaa moze nie ma wstrzasu a jest wstrzasnienie ale nie pisze sie "muzgu" tylko "mózgu" i po co poprawiasz innych

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  Witam !!

  Mam pytanie a mianowicie miałem wypadek 3 mieiace temu i miałem wstrząs mózgu i krwiakia na mózgu(naszczeście sie wchłoneły) czy coś mi groźi?? Bo słyszałem ze ludzie po takim czymś majhą problemy np. mojego kolegi kolezanka została sparalizowana nie do konca ale... Czy ktoś może mi powiedzieć czy coś może sie stać dla mnie?? czy to prawda ze po pewnym czasie coś zawsze wychodzi??

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  Witam!

  Chciałabym się dowiedzieć czy mogło dojść do wstrząsu (wstrząśnięcia) mózgu, jeśli nie było utraty przytomności i zaburzeń pamięci. A dokładniej: córka (11 lat) została wczoraj wieczorem mocno uderzona w tył głowy. Pojawił się silny ból głowy i nudności. Dostała coś na uspokojenie i nudności minęły. Potem dostała ibuprom i poszła spać. Dzisiaj od rana skarży się na ból głowy, bolą ją okolice czoła i tył głowy, a przy jakimkolwiek ruchu cała głowa.

  I jeszcze pytanie jak postępuje się w przypadku wstrząsu mózgu i czy konieczna jest hospitalizacja?  Velveta

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  w sytuacjach opisanych ważny jest kontakt z lekarzem neurologiem, który powienien pacjenta po urazie czaszki dokładnie zbadać. Niekiedy konieczne jest badanie tomograficzne (TK) lub magnetycznego rezonansu (MRI), jak i inne badania np.badanie EEG. Z mojej praktyki lekarskiej wynika, że i po banalnym urazie np.uderzenie się po kontakcie z drzwiami przy szybkim chodzie bez udziału osoby drugiej! mogą być spore kłopoty ze zdrowiem. Czasami zaś nawet poważny uraz niekoniecznie musi mieć c.d. pod postacią zaburzeń neurologicznych czy psychicznych. Jednak szczególnie zaś takie objawy dają pobicia szczególnie spotykane u młodych chłopców wracających z zabawy. Kopanie, uderzanie w głowę często kończy się trwałym kalectwem pobitej osoby.

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  czy objawy wstrzasu mozgu moga sie pojawic po okolo miesiącu tzn. zawroty glowy, bole glowy, wymioty?

  Ostatnia edycja:
 • Wstrząs mózgu? Pytania.

  Dwa dni temu mocno uderzyłem się w tył glowy o beton i podobno straciłem na moment przytomnośc, nie pamietam samego upadku, jednak wszystko tuż przed nim i tuz po nim owszem. Nie mam zadnych objawów poza tym, że gdy wypróżniam nos to na chusteczce pojawiają się niewielkie ilości krwi i tak jest już drugi dzień. Mam sie czego obawiac i zgłosic sie z tym do lekarza czy nie ma takiej potrzeby?

  Ostatnia edycja:
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje