użytkowników online: 2685

Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (4.0)
      Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (574) Artykuły (61) Porady (15) Społeczność (1201) Szukaj  

Forum - Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Poszkodowani przez błąd lekarza ...poszukiwani [14]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 25-11-2012, 20:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Walczę i się nie poddaję,
      Na razie płacę jedynie za biegłych. Prawnik weźmie procent z wygranej. Więc im więcej wygra, tym więcej zarobi wink

Dziewczyny pozdrowione biggrin

----------------------------------------------------
      ‎"Zasady są dla zwykłych ludzi.
      Geniusze potrafią żyć w chaosie"

• Dodano: 23-03-2012, 10:09
      •  
      •  
      •  
      •  
      Pragnę pomóc w dochodzeniu roszczeń wszystkim osobą, które, zostały pokrzywdzone przez błąd lekarza lub pielęgniarki.
      Proszę o kontakt : agnieszka.lis@generar.pl lub telefonicznie 665 711 111
      • Dodano: 23-03-2012, 16:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cześć. Nie wiem czy to jest dobry sposób na sprawiedliwość związaną ze zdrowiem.
      Próbować zawsze można smile
      • Dodano: 14-06-2012, 16:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      POSZUKUJĘ OSÓB KTÓRE W 2010 ROKU I DALEJ MIAŁY ZABIEG W SZPITALU IM. JURASZA W BYDGOSZCZY NA ORTOPEDII NP. ENDOPROTEZA, ZŁAMANIE I DOZNAŁY USZKODZENIA NERWÓW, KULSZOWEGO, STRZAŁKOWEGO LUB INNEGO EFEKT OPADAJĄCEJ STOPY ITP. I MIAŁY OCHOTĘ O TO ZAWALCZYĆ. Osoby zainteresowane proszę o kontakt marzenawierzbowska@wp.pl
      • Dodano: 28-07-2012, 07:09
      •  
      •  
      •  

Jeżeli szukasz porady, zobacz czy szukane zagadnienie nie znajduje się tutaj:

http://www.forumneurologiczne.pl/specjalista#.UNGhJeQlnq0

• Dodano: 09-09-2012, 21:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ania, co Ty piszesz, czy Ty zdajesz sobie sprawę w jakim stanie są ludzie poszkodowani przez bezmyślność lekarzy?
      Nie masz pojęcia ile kosztuje rehabilitacja takiej osoby.
      Stres jaki doświadcza rodzina chorego nie ma ceny.

Pozdrawiam Alicja
      • Dodano: 21-11-2012, 21:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      www.legeartismedica.pl
      • Dodano: 21-11-2012, 21:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Widze, ze to miejsce odpowiednie dla mnie Troche za pozno "sie obudzilem"Czy po 28 latach moge jeszcze dochodzic sprawiedliwosci, czy moja sprawa juz sie przedawnila?W 1984 roku zakazono, przy cewnikowaniu, w szpitalu moj ulklad moczowy bakteria Proteus Mirabilis.Wprawdzie w 1987 roju zastrzykami z lekarstwem sprowadzonym, dzieki moim rodzicom z Francji, udalo sie zniszczyc te bakterie.Problemy z mikcjami mam jednak do dzisiaj.Mam stwierdzony badaniem urodynamicznym neurogenny pecherz oraz dysfunkcje zwieraczowo-wypieraczowa.Duzym problemem, jest obecnie to, ze jestem po wylewie krwi do mozgu i wiekszosc stosowanych lekarstw jeszcze pogarsza bardziej mikcje.Zaznaczam, ze do 7r.z czyli do X 1984 wszystko z mikcjami bylo w porzadku.Mozna wiec stwierdzic, ze to feralne zakazenie zniszczylo mi zycie.W zwiazku z tyn chcialbym, o ile to jeszcze mozliwe, domagac sie oeszkodowania od tego szpitala, w ktorym mi uprzykrzono zycie.

raf33

• Dodano: 23-11-2012, 02:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      Rafał spróbować możesz powalczyć, a co będzie okaże
      się w praniu. Musisz walczyć o swoje. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie Rafale smile
      • Dodano: 23-11-2012, 06:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      Rafale,

zgodnie z przepisami przedawnienie roszczenia odszkodowawczego nie może nastąpić wcześniej niż po 3 latach od dnia „dowiedzenia się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia” czyli muszą zajść łącznie dwie przesłanki:

1. poszkodowany musi mieć świadomość zaistnienia szkody,
      2. poszkodowany musi wiedzieć kto tę szkodę spowodował.

Od tej zasady jest jednak są wyjątki:
      - jeśli nie miałeś wiedzy, o której mowa w przesłankach to roszczenie ulega przedawnieniu po 10 latach od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę.

Podsumowując:

- spełniasz obie przesłanki, bo wiesz kto i kiedy przyczynił się do tego co się stało czyli roszczenie uległo przedawnieniu po 3 latach

- gdybyś nie wiedział kto i kiedy to roszczenie uległoby przedawnieniu po 10 latach.

A z tego co piszesz minęło już nawet 10 lat frown

Nawet jeśli jakiś prawnik podejmie się sprawy to:
      - nie wiadomo czy nie będzie Cię chciał po prostu naciągnąć
      - jeśli nie naciągnie to ciężko będzie udowodnić, że to przez tamto zakażenie masz w tej chwili problemy
      - nie wiadomo czy sąd w ogóle przyjmie akta sprawy, bo tak jak pisałam, przekroczono już obydwa terminy przedawnienia
      - jeśli przyjmie to jest kwestia kosztów rozpoczęcia postępowania czyli wpłaty 5% od kwoty odszkodowania o jaką występujesz. Możesz się ubiegać o zwolnienie z tych kosztów - mi się udało.
      - sprawa może się ciągnąć latami - moja o złamaną nogę trwa już 3 rok.

----------------------------------------------------
      ‎"Zasady są dla zwykłych ludzi.
      Geniusze potrafią żyć w chaosie"

zobacz kto głosował
      edytowano: 23-11-2012, 08:53
      • Dodano: 23-11-2012, 18:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziekuje za ciekawe odpowiedzi, szczegolnie Tobie Doroto.Widze, ze musze sobie dac spokoj

raf33

• Dodano: 24-11-2012, 01:40
      •  
      •  
      •  
      •  
      Rafał ważne jest to,że nie poddajesz się i próbujesz walczyć o swoje. Miej na uwadze to,że wszystko podlega zmianom.

Podobne dyskusje

Ankieta

Leki uspokajające - kiedy pojawia się uzależnienie?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny