Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (4.0)
      Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (575) Artykuły (61) Porady (15) Społeczność (1203) Szukaj  

Forum - Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

kregozmyk [5]

• Dodano: 16-10-2009, 08:58
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam. wyniki MR czy moze mi ktos je prosciej wyjasnic i opisac co mnie moze czekac.Kregoslup ledzwiowy o zachowanej lardozie.Krazek miedzykregowy L5-S1 o obnizonej wysokosci.Na poziomie krazka L5-S1 widoczny kregozmyk 1-szego stopnia z przemieszczeniem trzonu kregowego L5 o 5 cm.do przodu w stosunku do trzonu kregu S1.Pseudowypuklina krazka na tym poziomie zweza znieksztalcone przez kregozmyk otwory miedzykregowe z cechami znacznego ucisku korzeni nerwowych.Na poziomie krazka miedzykregowego L4-L5 niewielka wypuklina krazka modelujacego posrodkowo worek oponowy.Pozostale krazki miedzykregowe ledzwiowego odcinka kregoslupa bez zmian.W kanale kregowym na poziomie kosci krzyzowej torbiele poszerzajace zachylki boczne o srednicy 20 mm po stronie lewej,22 mm po stronie prawej.sygnal ze stazka koncowego rdzenia prawidlowy.bardzo dziekuje za odpowiedzi frown
      • Dodano: 17-10-2009, 11:32
      •  
      •  
      •  

Osoby zainteresowane artykułami na portalu zapraszam do działu:

http://www.forumneurologiczne.pl/txt/art,0,1

• Dodano: 18-10-2009, 14:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      • Dodano: 18-10-2009, 14:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Bardzo dziekuje za odpowiedz.Jeszcze zaz sprawdzilam na opisie MR i jes tam 5 cm.a i lekarze mowia ze jest wielki.niewiem co robic w tej chyili jestem na L4 ale czuje sie na silach by wrocic do pracy (pracaa fizyczna)tylko niewiem czy dostane pozytywna opinie od lekarza.od chwili wykrycia choroby a jest to 2 miesiace zadnej rehabilitacii tylko odsylanie od jednego do drugiego lekarza na konsultacje.prosze o pomoc
      • Dodano: 18-10-2009, 14:48
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam, te 5 cm to pomyłka, stopnie kręgozmyku zależne są od szer. przemieszczenia jednego kręgu względem drugiego. I stopień to przemieszczenie do 1 cm...jaszcze raz powtórzę musi Panią zbadać neurolog aby wykluczyć uszkodzenie uciśniętych nerwów. Pomocne będzie też noszenie gorsetu, zadziała usztywniajaco i zmniejszy dol. bólowe, ale uwaga nie wolno go nosić niż ok. 3h dziennie bo "rozleniwi " własne mięśnie posturalne. Pozdrawiam Anna Karoń-Sobiczewska specjalista neurolog
      • Dodano: 18-10-2009, 15:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      Bardzo dziekuje.po mojej analizie zdiecia wynika na to ze jes blad w opisie mysle ze ma1 cm.coly kreg podzielilam na 4 czesci i ma 1/4.Neurochirirg i chirurgortopeda widzieli zdiecie i opis ale nikt mi nie powiedzial ze jest blad a ja niemam pojecia o takich rzeczach wiec jeszcze raz dziekuje..obiawy jakie mam to dretwienie lewiej strony ciala i ostry bol ale tylko przy wysilku.Lekarze chca mi usunac dysk by odblokowc nerwy czy to jest konieczne?

Podobne dyskusje

Ankieta

Leki uspokajające - kiedy pojawia się uzależnienie?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny