użytkowników online: 536

Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (4.0)
      Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (575) Artykuły (61) Porady (15) Społeczność (1203) Szukaj  

Forum - Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Drętwienie i mrowienie rąk [45]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 04-04-2014, 18:22
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam. mam ten sam problem od okolo 1,5 miesiaca... co wiecej objawy mam tylko gdy jestem w pracy (jezdze na kontrakty na stocznie na 4-5 tyg) i po oczywiscie. zaczelo sie od skurczu palca serdecznego (niegdy wczesniej tego nie mialem i nie czulem czegos takiego), nie moglem nim ruszac dobre 10min. potem mrowienie malych palcow u rak, serdecznych, kciukow... tak po kolei. Az ostatnio sie obudzilem, z wrecz bolu od mrowienia (zdretwienia) obu dloni... jak opuscilem rece w dol za lozko to przeszlo ale i tak codziennie przynajmniej jeden palec mrowi. magnez zazywam regularnie jeszcze przed tymi objawami. O CO CHODZI? POMOZCIE!
      • Dodano: 09-08-2006, 19:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      Od ponad tygodnia odczuwam mrowienie i drętwienie lewej ręki a zwłaszcza przedramienia. Ujawnia się to zazwyczaj po południu lub wieczorem. Dziś do kompletu dołączyła prawa ręka. Nie mam pojęcia czy udać z tym się do neurologa czy może jest to spowodowane czymś z zakresu innej dziedziny medycznej. Dodam że na zgłaszaną dolegliwość lekarz rodzinny poporstu dał lek na zapalenie mięśni ale nie pomaga. Jeśli ktoś coś wie proszę o jakąś podpowiedź gdzie udać się z tym dalej.
      [addsig]

sephrenya

• Dodano: 15-08-2006, 23:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przede wszystkim skoro te dolegliwości odczuwasz wieczorem to należałoby się zastanowić nad rodzajem czynności wykonywanymi w ciągu całego dnia, Czy mogłyby mieć wpływ.

Warto byłoby zbadać poziom potasu, magnezu we krwi - ich niedobór powoduje takie dolegliwości. To z najprostszych rzeczy.

Istotne dla prawidłowej diagnozy byłoby zrobienia rtg kręgosłupa szyjnego. Jeśli wykazałby zmiany należałoby pomyśleć o rezonansie magnetycznym. Takie dolegliwości jakie opisujesz są często dowodem istnienia przepuklin jądra miażdżystego kręgosłupa. Najważniesze by zacząć od rtg. Takie jest moje zdanie.
      • Dodano: 16-08-2006, 10:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      moja mam miala podobnie- dretwiala jej noga i to jest prawdopodobnie problem z ocinkiem szyjnym kregosluga- zglos sie do ortopedy
      • Dodano: 14-02-2007, 22:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      hallo ja mam tez mrowienie w lewej rece pojawia sie to jak siedze i pisze albo jak tyko siedze. Jestem pielegnirka i pracuje w altenhaeime.Lekarz powiedzial ze to jest spowodowane uciskiem nerwu w nastepnym tygodniu ide do niego na badanie. To jest neurolog POwiedzial tez ze to mine jak na przegube reki trzeba zrobic Opatrunek usztywniajacy nadgarstek. icon_mad.gif
      • Dodano: 16-02-2007, 16:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      jeśli chodzi o dretwienie to też to miałam ale samo ustąpiło, a teraz od mc-a dokucza mi bol niby piersi i jej okolicy ale boli także łopatka, ramię i ręka cała aż po nadgarstek.Co to może być.?niby to od kręgosłupa ale bardzo dokucza mi ból piersi.poradźcie mi prosze. icon_cry.gif
      • Dodano: 17-02-2007, 17:41
      •  
      •  
      •  

Informacje na temat napadów nieświadomości:

http://www.forumneurologiczne.pl/specjalista/ep,470,napady-nieswiadomosci,from-user

• Dodano: 18-02-2007, 18:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam was.Chce napisac ze bol reki,lopatki,predramienia lecze sie 2 lata i nic.Jest to od kregoslupa szyjnego.Przychodzi i odchodzi,ale po czasie musialam wziasc blokade bo juz z bolu nie moglam spac a co dopiero funkconowac normalnie.Niestety blokada pomogla ale nie na dlugo,znowu boli ale juz nie tak mocno jak wtedy.Pozdrawiam
      • Dodano: 20-02-2007, 11:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      Tego typu objawy są charakterystyczne dla ucisku nerwu wskutek przepukliny jądra miażdzystego krązka międzykręgowego. Warto wybrać się na diagnostykę i terapię kręgosłupa metodą McKenziego. Dobre efekty!

Pozdrawiam
      • Dodano: 21-02-2007, 09:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      W lipcu zeszłego roku przez 3 tygodnie czułam drętwienie i mrowienie w lewej dłoni. Teraz okazało się,że choruję na polineuropatię icon_frown.gif(

Powodzenia!
      • Dodano: 21-02-2007, 22:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      A co to takiego?
      • Dodano: 20-08-2008, 10:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      kurcze dlugo sie ciagnie ten watek... mnie to trafilo dopiero w tym roku i szczerze nie wiem co robic... dertwieja mi rece nie tylko jak spie ale nawet w dzien... smutne to bo przeszkadza normalnie funkcjonowac a lekarze maja to gdzies... icon_confused.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny