użytkowników online: 3381
Oceń forum: 
 (3.6)
      Stany napadowe padaczkowe i niepadaczkowe, epilepsja.
       O grupie Forum  Wiadomości (165) Artykuły (9) Porady (10) Społeczność (353) Szukaj  

Forum - Padaczka

epilepsja [6520]

• Dodano: 18-09-2012, 11:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      sylwia21serce 2012-09-18 11:13:23 agis, jak wspomniałam nie rozumiesz bo nie chorujesz na epilepsje każde schorzenie jest indywidualne pod wzgledem zdrowotnym i nie tylko . Tak samo jest z osobami zdrowymi oni nie rozumieją duzo spraw, a się naśmiewują. Kończyłam liceum lecz na tym się zakończyłam, a po szkole policealnej egzaminu zawodowego nie zdałam. Wiem, że są zaoczne bo taka szkołe dla dorosłych kończyłam liceum.

Sylwia masz racje ja nie choruje za to moj cztero letni synek, walcze o niego caly czas, ma opozniona mowe i inne problemy troche odbiega od rowiesnikow i mozliwe ze bedzie mail trudnosci w przyszlosci, natomiast nie podaje sie musze zrobic wszystko co w mojej mocy zeby mial w miare normalne zycie. To ze nie masz matury to czujesz sie gorsza od innych? fajnie ze jestes ambitna dziewczyna ale przez to nie powinnas sie pograzac.
      • Dodano: 18-09-2012, 11:40
      •  
      •  
      •  
      •  
      agis, moze zrozumiesz gdy twuj syn będzie dorosły, albo gdy zacznie chodzic do szkoły gdy będzię miał problemy w nauce. Czuje się gorsza przez to, że nie moge myśleć jak inni. Zawsze jest tak że coś nie tak powiem, nie składnie, nie zrozumiale dla drugiej strony.
      • Dodano: 18-09-2012, 11:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      tez chodzilam kiedys do szkoły i asem tez moze nie bylam ale nigdy nie kojazylam tego z tym ze mam epilepsje ...
      skąd wiesz jaka bys byla bez choroby? nie wszyscy zdrowi tez są najlepsi w klasie...a tak jak pisała aga jak chcesz sie uczyc to mozesz to robic nadal zaocznie,wieczorowo ...
      najwazniejsza jest motywacja...

:)

• Dodano: 18-09-2012, 13:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      zqobasia, nic nie rozumiesz nie pojmujesz kazda choroba jest indywidualna kazdy rodzaj schorzenia jest indywidualny więdz ty nie pojmujesz, Bo ty jesteś po studiach.
      • Dodano: 18-09-2012, 13:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      nie nie jestem po studiach wink
      a Ty jeszcze mlodziutka jestes i kiedys zobaczysz ze cale zycie sie uczymy biggrin
      troche dystansu do wszystkiego to tylko taka moja rada
      poza tym jak sama zauwazylas kazda choroba jest inna wiec nie uwazaj ze Ty masz najgorzej bo wcale tak nie jest....

:)

• Dodano: 18-09-2012, 13:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jejku, czytam to wszystko i coraz bardziej się denerwuje.....

Reniu Alu Basiu Duszku jak będę juz wiedziała, zaraz napisze wszystko.....

Aga ja choruję od 16 roku życia i również uważam jak dziewczyny, że słabsza rączka nie powinna być skutkiem ubocznym choroby jaką jest epi....

Sylwia, ja normalnie zaraz cię czepne, tak wogóle to witaj w naszym gronie.... ale co miały znaczyć słowa :niestety pielęgniarka mnie uratowała...". Dziewczyno ty się ciesz, że żyjesz... wiele osób by ci zazdrościło, że potrafisz normalnie zjeść, ubrać się, wyjść na spacer, normalnie oddychać....

Nie sądzę, że wolałabyś leżeć w łóżku jak roślinka, czy nie miała rąk czy nóg...... denerwuje mnie takie podejście do życia....

Jestem chora już 12 lat, też miałam problemy w nauce jak zachorowałam, ale myśle, że to było bardziej moje lenistwo niż wina choroby, fakt leki trochę otępiają ale to nie jest powód by rezygnować ze szczęścia....
      też chodziłam do prywatnego LO, maturę zdałam na poprawcę bo oblałam ustną geografię.... ale żyję, cieszę się wszystkim co mam, teżborykałam się z chorobą, czemu ja i wogóle ale pozwalałam sobie pomóc i ty to zrób, pozwól sobie pomóc....

Po studiach wcale nie tak łatwo znaleźć pracę jak się wydaję, pracodawcy w większości są po zawodówkach, kiedyś nie przykładano uwagi do wykształcenia tylko do chęci by pracować.... jest wiele osób, które pracują w biurach po zawodówce czy średniej szkole i teraz boją się, ze taki student wygryzie go i to oczywiście za podwójną stawkę wynagrodzenia....

Marlena

• Dodano: 18-09-2012, 13:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      sylwia21serce 2012-09-18 11:40:45 agis, moze zrozumiesz gdy twuj syn będzie dorosły, albo gdy zacznie chodzic do szkoły gdy będzię miał problemy w nauce. Czuje się gorsza przez to, że nie moge myśleć jak inni. Zawsze jest tak że coś nie tak powiem, nie składnie, nie zrozumiale dla drugiej strony.

Ale ja doskonale rozumiem, nie chodzi jeszcze do szkoly i juz sie martwie bo wiem ze nie jest najlepiej. Napewno nie pozwole na to zeby uwazal sie za gorszego od innych. Chorujesz a mimo to jestes bardzo ambitna,ja nie mam czym sie pochwalic bo bylam zdrowa ale chodzilam tylko do zawodowki nie szlo mi i tyle,dopiero pozniej poszlam do liceum zaocznego i nie przystepowalam do matury ale to i tak jak dla mnie bylo duze osiagniecie.
      • Dodano: 18-09-2012, 13:51
      •  
      •  
      •  

Informacje na temat napadów nieświadomości:

http://www.forumneurologiczne.pl/specjalista/ep,470,napady-nieswiadomosci,from-user

• Dodano: 18-09-2012, 13:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja zażywałam przez jakiś czas tegretol, bardzo źle on na mnie działał... miałam strasznie dużo ataków, jak nigdy.... i dużo skutków ubocznych, choćby np. straszne zaparcia..... nic śmiesznego i najgorszemu wrogowi bym tego nie życzyła....

Aga nie martw się o synka na zapas, zobaczysz, że ta choroba nie jest taka straszna, jak się nad nią zapanuje...
      Na początku nigdy nie wiedziałam, kiedy pojawi się atak... nauka.... no trzeba bardziej uczyć się na pamięć, bo gorsza jest koncentracja po prostu, ale ze wszystkim można sobie poradzić....
      Póki nie zaczęłam pisać na tym forum sama nie wiedziałam co to są aury, dopiero takie osoby jak te co są tu na tym forum, oświeciły mnie....
      Trzeba dużo rozmawiać.... ze wszystkimi.... nie ważne czy kiedy zaczął chorować i dlaczego.... ale najważniejsze jak opowie jak u niego to wszystko wyglądało, nieraz będzie tak, że rodzaj padaczki tej osoby będzie bardzo zbliżony do choroby twojego dziecka...

Sylwia, jeszcze spytam, co ty chcesz od swojego pisania... ładnie piszesz, zrozumiale... nie tak jak nasza pseudo koleżanka po studiach....

Marlena

• Dodano: 18-09-2012, 14:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Martwi mnie cos jeszcze a mianowicie to jak jest ze skutkami ubocznymi lekow na padaczke mam tutaj na mysli np watrobe? Czy stosujecie jakies leki oslonowe?
      • Dodano: 18-09-2012, 14:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Martwi mnie cos jeszcze a mianowicie to jak jest ze skutkami ubocznymi lekow na padaczke mam tutaj na mysli np watrobe? Czy stosujecie jakies leki oslonowe?

Podobne dyskusje

Ankieta

Leki uspokajające - kiedy pojawia się uzależnienie?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny