użytkowników online: 3226

Operacje i zabiegi

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Operacje i zabiegi, jak się przygotować, ABC pobytu w szpitalu.
       O grupie Forum  Wiadomości (19) Artykuły (3) Porady (1) Społeczność (175) Szukaj  

Forum - Operacje i zabiegi

oponiak mózgu [16]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 27-02-2014, 15:03
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przez lat traktowano mnie, jak histeryczkę, co to przyszła czas zajmować jakimiś migrenami, a oni tu w szpitalu "życie ludzie ratują". Jak się zgłaszałam z bólem głowy rozrywającym mi czaszkę to mi podawali leki na uspokojenie...
      • Dodano: 14-09-2011, 10:48
      •  
      •  
      •  
      •  
      mój mąż jest po operacji oponiaka mózgu, i po radioterapii, histopatologia WHO II atypowy. co to oznacza, jakie są rokowania. Po walce o jego życie (7x6cm guz) po walce o jego mozliwość chodzenia, jestem na etapie strachu, obaw i panicznego lęku co bedzie dalej. jakie są możliwości, jak długo nie będzie odrastał, czy będzie wogóle odrastał, co kiedy zacznie odrastać? strasznie sie boję, mamy malutkie dzieci.
      • Dodano: 22-09-2011, 21:23
      •  
      •  
      •  
      •  
      W sierpniu 2009 roku usunięto oponiaka okolicy czołowej mojemu mężowi. Miał 6x6 cm i też z histopatologi wyszedł II stopień atypicum. Potem mąż miał 6 tygodniową radioterapię. Jak na razie czuje się dobrze, teraz co pół roku wykonuje rezonans magnetyczny i jak na razie jest ok. Nic niepokojącego się nie dzieje, nie odrasta. Jeżeli guz był usunięty w całości, tak jak u mojego męża to powinno być wszystko ok.
      • Dodano: 25-09-2011, 14:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      Myśle ze bedzie oki ale nie napewno nigdy nei ma pewnosci ze oponiak pojawi sie na nowo.Tak jak piszesz kontrolne badania jak naczesciej ie da i nie lekcewazyc tego
      Image
      • Dodano: 16-09-2012, 18:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja również jestem po operacji oponiaka atypowego 8x6x5cm (lat 27) niestety usunieto tylko połowę ponieważ groził całkowity paraliż, za parę lat będzie można usunąć resztę, obecnie jestem po 6-tygodniowej radioterapii celem zmniejszenia guza. Modlę siętylko o to by się nie powiększał:/
      • Dodano: 19-09-2012, 11:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jestem po dwóch operacjach oponiaka.po drugiej peracji nie widzę całkowicie na prawe oko i mam paraliż częśi głowy.
      • Dodano: 28-09-2012, 15:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      A czy ktoś z Was po niecałkowitym usunięciu oponiaka miał radiotrerapię? Jak się czuliście?
      • Dodano: 11-11-2012, 23:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Tak, ja mialam radioterapię ponieważ usunięto mi tylko połowę guza, na początku było ok, ale w 3 tygodniu opadłam z sił, brak apetytu, zaczęły wypadać włosy, zaczęłam brać sterydy na wzmocnienie. Niby bylo ok, mialam dużo siły, ale po zakonczeniu radioterapii i odstawieniu sterydów było fatalnie:/ Bóle stawów, głowy do tego przytyłam 10kg:/ Minęło po 2-3 tygodniach. Troszkę jeszcze nogi bolą i waga nadal ta sama;/
      • Dodano: 23-02-2013, 20:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam.mam oponiaka.mały,łatwy ponoć do zoperowania.jeden neurochirurg mówi żeby nie operować bo po co ingerować skoro nie ma obiawów,obserwować,zoperować można zawsze.drugi: zoperować,zawczasu,puki mały,puki nie daje objawów...
      co robić?
      • Dodano: 02-03-2013, 12:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      prosze podajcie mi dobrego neurochirurga w Warszawie,moja znajoma ma stwierdzonego oponiaka
      • Dodano: 23-03-2013, 22:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jeśli chodzi o dobrego neurochirurga w Warszawie to polecam Profesora Andrzeja Koziarskiego. Byłem dwa razy przez niego operowany i mimo że mnie uprzedzał że mogę nie chodzić to chodzę i jestem prawie w pełni sprawny. Jest to,moim zdaniem i nie tylko moim, znakomity neurochirurg od głowy, czyli oponiaki, przysadki, itp. Polecam też szpital, na ul. Szaserów, Wojskowy Instytut Medyczny, w którym operuje i kieruje kliniką neurochirurgi.

Podobne dyskusje

Ankieta

Jak się uspokajasz?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny