Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Tętniak tętnicy szyjnej. (29)

• 02-08-2012 16:48:38

Witam wszystkich, dziś odebrałam wyniki tomografii komputerowej i jestem lekko zdenerwowana (zostałam skierowana na to badanie z powodu zawrotów głowy). Przytocze fragment: "W obrębie przedniej ściany tętnicy szyjnej wewnętrznej lewej przed oddaniem naczyń do koła tętniczego, 0.3cm tetniak cylindryczny bez skrzepliny w świetle. Podobna zmiana w obrębie ściany tylnej prawej tetnicy szyjnej wewnętrznej na tym samym poziomie. " Wizyte u neurologa mam dopiero 8 sierpnia, chciałabym się czegoś dowiedzieć na ten temat tutaj bo dzisiaj chyba nie zasne z nerwów. Dobrze zrozumiałam, że mam dwa tetniaki? I co oznacza termin 'bez skrzepliny w świetle'? Chciałabym również się dowiedzieć czy może być to powód szumu w uszach, który męczy mnie od ponad miesiąca (słysze jakby bicie serca) Z góry dziękuje za odpowiedź.

• 03-08-2012 15:26:47

Witaj, no to dobrze, ze znalazlam kogos z niepeknietym tetniakiem, mam tez w lewej tetnicy wewnetrznej o wielkosci 6 mm, Twoj jest mniejszy, a ten drugi to dopiero w domysle lub mniejszy . Bez skrzepliny znaczy, ze przeplyw krwi w tetnicy jest miarowy, normalny bez utworzonego skrzepu w zatoczce . Bedzie tak, neurolog powie, ze trzeba obserwowac, zrobic kontrolne badanie za 6 m-cy, oni tak mowia, lub jesli jestes mlodziutka, to beda chcieli embolizowac, przez naciecie w pachwinie i wprowadzenie spiralek ze szlachetnego metalu do tetnicy mozgowej. Razem razniej bo dotychczas jestem sama, nie mam z kim wymieniac spostrzezen.Tez mam te szumy w uszach, napiszesz po wizycie ? prosze Cie-serdecznie pozdrawiam duszek

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    03-08-2012 17:14:27

No jestem młoda, mam dopiero 23 lata i nie sądziłam, że takie rzeczy się zdarzają osobom w moim wieku. Wizyte u neurologna mam dopiero na 8 sierpnia, do tego czasu chyba umre z nerwów. I jednocześnie mam nadzieję, że niezbagatelizuje sprawy. Dobrze, że jest ktoś w podobnej sytuacji, przynajmniej nie jestem sama. A z tymi szumami to do końca niewiadomo, na razie używam vaxol bo być może woskowina je powoduje, ale nie odczuwam różnicy, a wizute u laryngologa mam 3 września.

• 03-08-2012 22:23:50

Adelko, tetniaki moga tworzyc sie w kazdym wieku, byla tu na forum pani z dzieckiem 12 letnim, byl badany w centrum zdrowia dziecka k/ Warszawy, ale nie byla zadowolona, tam nie mieli dobrego neurologa, a ona miala wiecej wiadomosci,niz lekarz z ktorym rozmawiala, pisala do mnie na maila do domu, mowila, ze znalazla neurochirurga w Poznaniu, nazywa sie prof Juszkat specjalizuje sie w neurologii mozgowej.Nie zamartwiaj sie na zapas, tetniak nie tworzy sie z dnia na dzien, skoro go masz to masz od dawna, dotrwas do wizyty, zapewniam Cie, ja prawdopodobnie mam od urodzenia jako malformacja w zyciu plodowym, ale kto to stwierdzi, jeszcze duzo wody uplynie w ... tu wpisz najblizej Ciebie plynaca rzeke, zanim nauka wyjasni powody tworzenia sie tetniakow u nienarodzonych . Mija mama nie palila, papierosy odpadaja- pozdrawiam duszek

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    04-08-2012 16:50:24

Dziękuję za nazwisko tego lekarza, akurat jestem z Poznania więc na pewno się z nim skonsultuje. Ja we wrześniu zeszłego roku zostałam pobita i uderzyłam głową o chodnik, czy od takiego czegoś mogły one powstać czy raczej nie?

• 04-08-2012 17:24:35

Nic się nie martw, spokój najważniejszy, z opisu wyniku widać, że Twoje tętniaki nie są jakoś specjalnie groźnie, z tym można żyć 150 lat także wszystko będzie dobrze, mogły się wytworzyć po tym upadku, po wizycie u lekarza napisz jak było. Trzymaj się.

• 05-08-2012 01:54:17

Adelko, ktos sobie zarty stroi, nie odpisuj impertynentom, podaj swoj e-mail napisze do Ciebie - duszek

• Początkująca
    05-08-2012 11:02:01

amollyphotography@gmail.com

• 05-08-2012 16:04:58

Dziekuje, mam w pamieci, kiedy bardzo zdenerwowana matka tego chlopca, prosila o porade, ktos z goniacych wtedy po eskulapki bo nagroda byla kasa 300 pl, palnal tej kobiecie, - " nic sie nie martw, nam wszystkim T e t n i a c z k i pekaja", jak ona mogla tak potraktowac zbolala, truchlejaca o zdrowie dziecka matke!, sama miala kogos z rodziny w spiaczce, ale nikt nie robil glupich uwag, ze " nic sie nie martw, w spiaczce mozna zyc 150 lat"- za tego typu zarty powinna byc usunieta z forum raz na zawsze.
    Napisze na maila-duszek

• 05-08-2012 17:20:53

Bez przesady, widać, że ktoś chciał wesprzeć osobę, a sądzisz, że lepiej by się poczuła, jak czytałaby wpisy, że ma się zamartwiać. To popularne stwierdzenie, mi lekarz też zawsze powtarza, a Pani, ze 100 lat z tym pożyje i zawsze się uśmiecham. To ty nie obrażaj człowieka, który widać, że chciał pomóc i dodać otuchy.

Zobacz inne dyskusje

• samilk
    od kilku lat, ok 10 zuwazylem pewne objawy nerolog. postepujacy b.wolno niedowlad prawostronny,...
  • Oczywiście treść artykułu nie ma nic wspólnego z marketingiem i...
  • Witam od 3-4 dni mam cały czas wrazenie ze gorąco mi w głowęi wydaje mi sie...
  • boston43
    Mam pytanie pytanie, brat jest po zawale móżdżku, obecnie znajduje się na...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/panther_bol_glowy-W300H200.jpgFot. PantherstockMigrena – informacje ogólne
    Migrena to częsta choroba, charakteryzująca się napadami...
    Twoja sugestia