Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: śpiaczka (13171)

• Wtajemniczony
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    21-11-2009 11:22:29

Cześć. Rzadko tu teraz bywam, przyczyna jest bardzo prosta, od czasu zmiany szaty forum u mnie na kompie bardzo wolno otwierają się wątki, poza tym moja Paulinka jest już 5-lat pozdarzeniu (niedotlenienie, NZK) i związku z tym zacząłem się udzielać na forum
    razem-mozemy-wiecej.org/forum
    Tutaj próbujemy wywalczyć coś materialnego dla naszych chorych, do tej pory poprzez pikietę i spotkania w Min. Polityki Społecznej udało nam się podnieść świadczenie pielęgnacyjne do 520 zł, od nowego roku mamy zapewnienie zniesienia progów dochodowych, chcemy ustanowić asystenta ON (osoby niepełnosprawnej) ze wszystkimi świdczeniami emerytalno-rentowymi, ustabilizowania konkretyzacji !1% na najbliższe lata.
    Wiem, że dla niektórych jest to abstrakcja, ja też tak myślałem zaraz po wypadku, niestety życie pisze historię dalej i musimy się starać o zabezpieczenie materialne. Aktualnie prowadzimy akcję kartka św. Mikołaja tzn. wysyłamy listy do premiera z naszymi postulatami, nie będę opisywał działania forum wejdźcie na to forum i poczytajcie są tam różne wątki coś dla każdego. Zasada działania tego forum jest taka sama jak tu, tyle tylko, że chodzi dużo szybciej. Najlepiej się zarejestrować wtedy jest dojście do wszystkich wątków. Robimy dużą akcję nagłaśniającą nasze problemy przyłączcie się do tej akcji. Pozdrawiam TataPaulinki
    www.paulinka.org.pl

pozdrawiam TataPaulinki
    www.paulinka.org.pl
    www.rodzinyon.pl

• 21-11-2009 15:15:21

świadczenie pielęgnacyjne to zasiłek pielęgnacyjny? czy będzie dla wszystkich chorych wynosił 520zł?
    Jameska

• 21-11-2009 18:06:37

Tato Paulinki - weszłam na tą stronę, podpisałam petycję i wnioslam o rozszerzenie uprawnień na opiekuna faktycznego. Wszystko co w tej chwili jest ujęte w ramach prawa dotyczy członków rodziny - ZUS i sądy traktują to dosłownie - z uprawnień mogą skorzystać członkowie rodziny wśród, których instnieje obowiązek alimentacyjny. My z Jackiem nie mieścimy się w tych ramach, więc wszystkie nasze roszczenia są oddalane. Instnieje jeszcze coś takiego: dorosła osoba, która jest całkowicie ubezwłasnowolniona, pozostaje na pozycji dziecka do lat 13-tu, niestety przysposobić się tej osoby nie da, ponieważ jest osobą dorosłą. W tej sytuacji jest albo zła wola urzędników, którzy tak, a nie inaczej interpretują prawo, albo niedopełnienie prawne - inaczej bubel prawny. Jesteśmy przez prawo podwójnie ukarani: Jacek bo jest osobą w pełni samotną i chorą, a ja potraktowana zostałam jako osoba obca, której nic się nie należy. Bardzo wygodne dla Państwa sprawa - ja przejęłam obowiązek za Państwo, a Państwo na nas się wypięło. Jesteś samotny i chory to umieraj i już. Radca prawny ZUS przed rozprawą sądową powiedział mi - bardzo fajną fuchę sobie pani podłapała, hym... opieka nad chorym, hym..., bo kto by panią do pracy przyjął, w tym wieku to już takich kobiet do pracy się nie przyjmuje...
    Nie będę dalej tego komentować. Pozdrawiam - Marychaj- opiekun prawny i faktyczny

• 22-11-2009 08:50:31

Ludzie którzy nie doświadczyli takiej sytuacji nie są wstanie zrozumieć tego ani drugiego człowieka. Ciekawe tylko czy zamienił by się miejscami taki radca prawny skoro to taka świetna fucha. Czasami lepiej tacy ludzie niech się nie odzywają bo to tylko świadczy o nich i ich poziomie inteligencji i naprawde lepiej wiecej tego nie komentować bo krew sie burzy. Pozdrawiam Elua.

• 22-11-2009 20:21:40

Dla tych co wladaja jezykiem niemieckim:
    www.spiegel.de/wissenschaft/medizin/0,1518,662627,00.html
    Nie znalazlam nic na polskich stronach.
    Dla tych co nie wladaja, tak krotko: 46 letni Rom Houben z Belgi znajdowal sie 23 lata w stanie wegetatywnym, wedlug lekarzy, co nie bylo prawda. po prostu mial calkowity paraliz i nie mogl nic zrobic, ale byl w pelni swiadomy. Zyl z tego co sie w okolo niego dzialo, a w zle dni po prostu odplywal. Pacjent porozumiewa sie teraz za pomoca specjalnej klawiatury i komputera.
    Pozdr Paula
    P.S. moj tato w ostatnia noc krzyczal i byl bardzo pobudzony/zdenerwowany(nie ma juz od pewnego czasu prezenia w rekach, ale nimi ostatnio dziwnie rusza. W nogach dalej sie prezy), zglosily to pielegniarki. Czy tez sie spotkaliscie z taka sytuacja? U mnie to po raz pierwszy (3 miesiace od zdarzenia)

• 23-11-2009 12:10:06

Witam, mam prośbę czy m&ampacute;głby mi ktoś polecić tani nocleg w Bydgoszczy blisko szpitala na ul. M. Składowskiej- Curii, chciałąbym się r&ampacute;wnież zapytać jak jest tam na rehabilitacji bo jadę na nią z tata 4 stycznia, czy personel pomaga przy toalecie, jaka jest tam atmosfera, jak z jedzeniem dla chorego czy ja musze gotować, co powinnam tam zabrać, proszę o pomoc, każda informacja będzie dla mnie cenna, to m&ampacute;j meil: gosiaczektm@wp.pl

Pozdrawiam
    GosiaczekTM

• Forumowicz
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    23-11-2009 16:32:36

Hej. GosiaczekTM tani nocleg jest obok szpitala, wystarczy,że spytasz pielęgniarki, wiedzą na 100%, każdy je o to pyta. ok 30zł za dobe chyba. Tak personel pomaga w toalecie, mnie kąpano mimo rurki
    Atmosfera wg mnie (pacjenta) super.Jedzenie to noralne szpitalne,nic extra nie dostawałem,poza tym co prywatnie mi dawał ktoś z rodziny.
    Co chyba jest mało spotykane to regularnie w nocy na boki przekręcają. A gdzie indziej to ściemniają,że w nocy przekręcają a wcale tego nie robią Wogóle jak byłem to pielęgniarki "łapały" co się do nich mówi, gdzie indziej to zdarza się,że jak grochem o ściane Ja tam byłem 2 i pół roku temu jeszcze jako 100% leżący, pampers,cewnik,rurka,sonda.Pozdr

Ostatnia edycja: 23-11-2009 16:36:38

"Sapiens est invictus, cuius etiam si corpus constringatur, animo tamen vincula inici nulla possunt"
    http://www.spioch.org.pl

• 24-11-2009 11:55:10

Witam wszystkich, poniewaz zauwazylam, ze te forum troszke nam usnelo, postaram sie dolaczyc troche informacji. Po jego przeczytaniu stwierdzilam, ze tu jest ich bardzo duzo i jest ono pewnie bardzo wazne dla wielu ludzi i szkoda zeby nam znow usypialo. Poniewaz mam skonczone liceum i studia w Niemczech pochodzilam sobie po stronach niemieckich, na ktorych mozna znalezc bardzo duzo informacji o stanie apalicznym. Austriackie stowarzyszenie ludzi w stanie apalicznym i duzo prac doktoranckich wyroznia 7 faz wybudzenia, ktore nie powinny byc traktowane jako surowy schemat, tylko powinny przydac sie komus do malej orientacji. Kazda faza tak jak i caly proces moze trwac bardzo krotko albo bardzo dluigo, pacjent moze tez niektore aspekty w fazie przeskoczyc, albo cala faze. U naszych spioszkow nie ma ogolow, kazdy powinien byc traktowany indywidualnie, mimo to, wymienie te fazy, bo moze komus sie przydadza. Faza siodma jest powrotem do samodzielnego zycia, ktorej wszystkim waszym spioszkom zycze.
    Faza A (1):
    calkowita nieswiadomosc
    oczy zamkniete
    brak jakichkolwiek reakcji (np. na bol)
    Faza B (2):
    brak emocjonalnych reakcji
    dlugie fazy spania i krotkie czuwania w zaleznosci od obciazenia
    oczy pozostaja otwarte przez dluzszy czas
    pymitywna motoryka (ruchy) na bol albo podczas pielegnacji (krzywienie podczas odsysania)
    odruch "wycierajacy", np. jezykiem ust
    mechanizmy zwiazane z ustami (ziewanie)
    Ruchy spastyczne (prezenia)
    FAZA C (3):
    nieuzasadnione stany psychiczne np. strach
    zwiekszajacy sie przestraszony wyraz w oczach i na twarzy
    pocenie
    fazy czuwania sa odpowiednie do pory dnia
    pacjenci maja krotki kontakt wzrokowy
    optyczne fokusowanie jest rozpoznawalne, ale pacjent nie potrafi jeszcze rozpoznac, wpierw na sluch potem na widok. pacjent odwraca glowe na uslyszany dzwiek, pozniej za osoba
    psychomotoryczne oddruchy (niepokoj, wycieranie, wiercenie)
    cwiczenie jedzenia jest mozliwe (odruch przelykania)
    rozluznienie miesni
    Faza D(4):
    Niespokojne zachowanie podczas pielegnacji albo terapii (pocjent odkreca glowe, zamyka oczy)
    mimika twarzy, usmiech, placz
    fokusowanie wzmocnione, pacjent potrafi ogladac sie za osobami, rzeczami, ktore znajduja sie w jego polu widzenia
    wkladanie przedmiotow do buzi, np. pileczka trainingowa
    wydawanie dzwiekow (bardzo prymitywnych)
    uwarunkowane male oddruchy, np. otwieranie lub zamykanie dloni, jednak jeszcze bez wlasciwego zastosowania energi
    pacjent lapie i chwyta przedmioty
    prezenie ciala ustepuje
    pacjent nie rozumie jeszcze calkowitej sytuacji, ktora go otacza
    pacjent nie komunikuje sie za pomoca mowy
    optyczne sledzenie osob poza polem widzenia jest jeszcze niemozliwe
    pacjet nie reaguje na slowne polecenia
    Faza E(5):
    czesto zmieniajace sie nastroje (agresywnosc, zlosc a potem spokoj)
    uczucia jak radosc albo smutek sa do rozpoznania (adekwatne do sytuacji)
    pobudzenie seksualne
    ograniczone rozumienie jezyka (mowy) i sytuacji
    zakodowana komunikacja mozliwa (za pomoca kodow)
    poznawanie i odroznianie osob
    odpowiadanie (tak/nie) na pytania ( u niektorych pacjentow bardzo szybko wraca mowa)
    wraca koordynacja i wlad nad cialem: podawanie reki, sciskanie, podnoszenie i odkladanie lyzki, kontrola nad glowa i szyja,chodzenie z balkonem,; czesto nieprawidlowe napinanie miesni przez pacjenta (spastyka), tym razem bardziej swiadoma, badz niezalezna od pacjenta
    symboliczne odruchy (np. pocalowanie w reke), nieodpowiednie do sytuacji
    wzmozony apetyt
    brak wstydu
    brak orientacji (czas, miejsce)
    brak swiadomosci co do rzeczywistosci (spostrzezenie osob go otaczajacych)
    niepanowanie nad potrzebami fizjologicznymi
    pacjent nie potrafi ocenic swoich mozliwosci
    Faza F(6):
    Swiadomosc wlasnych uczuc, w wiekszosci smutek
    stany depresyjne
    Rozbudowa mowy (za pomoca logopedy)
    orientacja
    Osoby beda nazywane po imieniu, pacjent potrafi wyrazic swoje uczucia
    swiadomosc swojej sytuacji (zagrozenie samobojstwem!)
    bardziej kompleksowa koordynacja ruchow
    wlasna inicjatywa pacjenta
    chodzenie
    moga tez byc, ale nie musza: Problemy z pamiecia, przede wszystkim z ta najswiezsza; gadanie od rzeczy; lek
    Faza G (7):
    sensowne zachowanie, calkowita orientacja, swiadomy przyszlosci
    bardzo dobra wspolpraca podczas terapi
    pacjent rozpoznaje otoczenie, bardzo dobrze sie w nim porusza i potrafi juz sobie ulozyc plan dnia
    pacjent orientuje sie "na zewnatrz" (powrot do pracy)
    sprawnosc fizyczna, pacjent niezalezny
    panuje nad swoimi potrzebami, takze fizjologicznymi
    postawa wobec siebie i swojego "uposledzenia" jest juz pozytywna
    rozne problemy moga jeszcze zostac, nad ktorymi jest konieczna systematyczna praca: Usterki w pamieci; brak koncentracji; problemy z widzeniem (slepota); brak wladzy nad konczyna; brak sil; depresja;
    Zrodlo:
    www.wachkoma.at/
    www.baerchen-jannik.de/page2/remissionsphasen.htm

Pozdrawiam
    Paula

• Forumowicz
    24-11-2009 13:04:42
    Ostatnia edycja: 24-11-2009 13:17:09

"Sapiens est invictus, cuius etiam si corpus constringatur, animo tamen vincula inici nulla possunt"
    http://www.spioch.org.pl

• 24-11-2009 20:26:03

Dziękuję Grzesiu za odpowiedź na mój post,
    Pozdrawiam
    GosiaczekTM

Zobacz inne dyskusje

• BCN
    WItam,Potrzebuję porady ponieważ przebywam zagranicą i trudno mi...
  • Witam, od dłuższego czasu mam problem ze skrzypiacymi stawami, strzelajacymi kosciami....
  • Ol4S
    Witam serdecznie.Z dniem 19.11.14r. zostałem wypisany z 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego...
  • Stanowczo odradzam pobyt w GCR Repty III A Neurologia Paraplegia osobom leżącym z...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/paa044000102_mozg_zwoje_mysli_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesZespół Lance-Adamsa
    Zespół Lance-Adamsa to rzadko występujący zespół...
    Twoja sugestia