Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Temat: śpiączka farmakologiczna (20)

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    26.11.2007 11:54:00

Witam!! Moj siostrzeniec ma 5 lat i w piatek zaksztucil sie slina i stanelo mu serce, naszczecie ojciec go uratowal i na czas przyjechalo pogotowie ! Od piatku jest w stanie spiaczki farmokologicznej ! Lekarze po zrobieniu szczegolowych badan wykrili zapalenie pluc,ale nie wykrili bakteri ktora mogla spowodowac jego ciezki stan, mowia ze jest bardzo zle ! Stan niby jest stabilny, ale wystarczy chwila zeby znow bylo strasznie zle ! Czy ludzie dluga sa w stanie takiej spiaczki i czy rozumieja co sie do nich mowi ? Szukam ludzi ktorzy obudzili sie z tej spiaczki !

Prosze o kontakt pod moj numer gg:7090779

Dziekuje

Ostatnia edycja: 26.11.2007 11:54:00
  • 22.08.2008 23:16:00

Śpiączka farmakologiczna jest wywoływana sztucznie przez leki. Co ułatwia lekarzom leczenie. I to lekarze decydują kiedy rozpoczną wybudzanie i przerwanie podawanie tego leku..

Co innego jest ze zwykłą śpiączką, bo taka może trwać kilka dni, miesięcy, albo lat. I tu trzeba mówić od tej osoby, nawoływać ją aby się obudziła.

Ostatnia edycja: 22.08.2008 23:16:00
  • 25.08.2008 15:08:00

zapraszam na forum: http://www.forumneurologiczne.pl/forum/vt,33,102,24328

tam jest wszystko o śpiączce - sposoby na wyzwanie z niem, pielęgnacji, rehabilitacji itd, mnóstwo istotnych informacji, porad, wparcia.

Ostatnia edycja: 25.08.2008 15:08:00
  • 31.08.2009 12:01:00

witam .Czy jest normalne że osoba przebywająca w śpiączce farmakologicznej kontaktuje się z otoczeniem tzn. ruchem głowy odpowiada na pytania i rusza ręką. Proszę o odpowiedz.

Ostatnia edycja: 31.08.2009 12:01:00
  • 27.11.2009 18:04:00

Witam.

Moja bliska koleżanka miała wypadek,ma poobijane płuca,pęknięta klatkię była operowana na kręgosłup i 2 doby była nieprzytomna .Gdy się wybudziła stan się bardzo pogorszył nie mogła sama oddycha i lekarze wprowadzili ją w śpiączkie farmakologiczną.Stan jest krytyczny proszę mi powidziec czy Ona ma jakąś szanse?

• 02.12.2009 20:41:25

Może mieć szanse, jeżeli nie będzie miała dodatkowych powikłań. Ważne jest także czy głowa była cała.Śpiączka pomaga dojść organizmowi do siebie.Czyli głowa do góry zawsze trzeba mieć nadzieję.

• 04.12.2009 18:32:13

Dzięki

Co do obrażeń głowy to nie miała żadnych,nadal jest w śpiączce,ale teraz boimy się aby nie dostała zapalenia płuc.

• 12.12.2009 15:40:49

moj brat został zabrany na Ojom w bardzo cięzkim stanie, podejrzewaja u niego wirusa ah1n1 ale do konca nie widomo poniewaz jeden wynik wyszedł ujemny a drugi dodatni czekamy teraz na trzeci wynik testu, od wczoraj jest w śpiaczce farmakoloficznej poniewaz miał kłopoty z oddychaniem i dusił sie ma włozona tez jakas rurke, podaja mu tez juz leki przciwko grypie ale stan jest ciezki, czy on ma sznse ?

Angelika

• 01.01.2010 13:49:20

moja mama przed wigilią przewruciła się zrobiono jej prześwietlenie w szpitalu nic nie wykazało wróciła do domu czuła się dość dobrze ale w drugi dzień świąt zaczęła ją boleć głowa straciła przytomność pogotowie zabrało ją do szpitala i została operowana miała krwiaka śródmózgowego jej stan lekarze oceniają jako bardzo ciężki i jest już pięć dni w śpiączce CZY MAMA SIĘ OBUDZI

• 01.01.2010 13:57:00

Mój ojciec też jest w śpiączce farm. ma ropne zapalanie płuc i oskrzeli oraz miał operacje. Została wymieniona zastawka w głowie-ma wodogłowie. Jest w bardzo ciężkim stanie, ale wierze, że wszystko będzie OK.

Zobacz inne dyskusje

• Witam serdecznie. Mam nadzieję że tutaj uzyskam trochę pomocy... Do rzeczy:...
  • Witam,W kwietniu tego roku miałem wypadek, potrącił mnie pijany kierowca i na...
  • kotlet2290
    WitamPół roku temu moja babcia miała udar mózgu ma niedowład...
  • Dzień dobry,Nie mając żadnych większych problemów zdrowotnych przez...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/uklad_nerwowy_neuron_istock_000003418048large_cr-W300H200.jpgFot. iStockCzym jest stwardnienie zanikowe boczne?
    Stwardnienie zanikowe boczne (SLA) jest chorobą, która...
    Twoja sugestia