użytkowników online: 3486

Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (4.0)
      Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (574) Artykuły (61) Porady (15) Społeczność (1202) Szukaj  

Forum - Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

co oznacza taki opis MRI
      smilefrownbiggrinwinkeekcoolconfusedrazzmadarrowexclaimevilcrycheesygrin
      Nie chcesz wpisywać KODU? Nie chcesz być anonimowy?
      Zaloguj się lub stwórz konto w serwisie.

Ostatnie posty w wątku: co oznacza taki opis MRI

• Data dodania: 21.10.2010 23:06
      dt123 2009-02-12 20:57:00,,Obniżenie wysokości z cechami dehydratacji tarczy miedzykręgowej na wysokości L4-L5. zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonów. Na tym poziomie widoczna niewielka podwięzadłowa tylna wypuklina krążka międzykręgowego. Nie stwierdzam ucisku korzeni nerwowych na tym poziomie. Krążek międzykręgowy tworzy na tym poziomie głównie przednią wypuklinę. Materiał krążka gromadzi się głównie pod wiązadłem podłużnym przednim - zmiany bez znaczenia klinicznego.Na poziomie tych zmian w przedniej części przylegających do tarczy trzonów kręgowych widoczne zmiany degeneracyjne w szpiku kostnym typu Modic I (zmiany obrzękowe w szpiku). Na poziomie L5-S1 widoczna niewielka centralno prawoboczna podwięzadłowa wypuklina, bez znaczenia klinicznego"

Oczywiście chodzi o kręgosłup lędźwiowo krzyżowy, który boli mnie od ponad roku, czy ten opis to coś poważnego? Ból nasila się coraz bardziej pomimo brania leków.

Pozdrawiam

Dorota lat 39
      • Data dodania: 02.01.2010 14:57

Z twoim kręgosłupem jest wszystko w porządku,musisz regularnie ćwiczyć,opis nie wygląda żle,,,,,,,Pozdrawiam. eek

• Data dodania: 12.02.2009 20:57

,,Obniżenie wysokości z cechami dehydratacji tarczy miedzykręgowej na wysokości L4-L5. zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonów. Na tym poziomie widoczna niewielka podwięzadłowa tylna wypuklina krążka międzykręgowego. Nie stwierdzam ucisku korzeni nerwowych na tym poziomie. Krążek międzykręgowy tworzy na tym poziomie głównie przednią wypuklinę. Materiał krążka gromadzi się głównie pod wiązadłem podłużnym przednim - zmiany bez znaczenia klinicznego.Na poziomie tych zmian w przedniej części przylegających do tarczy trzonów kręgowych widoczne zmiany degeneracyjne w szpiku kostnym typu Modic I (zmiany obrzękowe w szpiku). Na poziomie L5-S1 widoczna niewielka centralno prawoboczna podwięzadłowa wypuklina, bez znaczenia klinicznego"

Oczywiście chodzi o kręgosłup lędźwiowo krzyżowy, który boli mnie od ponad roku, czy ten opis to coś poważnego? Ból nasila się coraz bardziej pomimo brania leków.

Pozdrawiam

Dorota lat 39

edytowano: 12.02.2009 20:57

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny