użytkowników online: 3226
Oceń forum: 
 (3.6)
   Stany napadowe padaczkowe i niepadaczkowe, epilepsja.
    O grupie Forum  Wiadomości (164) Artykuły (9) Porady (10) Społeczność (353) Szukaj  
                  

   Forum - Padaczka

   Przyczyny padaczki
   smilefrownbiggrinwinkeekcoolconfusedrazzmadarrowexclaimevilcrycheesygrin
   Nie chcesz wpisywać KODU? Nie chcesz być anonimowy?
   Zaloguj się lub stwórz konto w serwisie.
    

   Ostatnie posty w wątku: Przyczyny padaczki

   • Data dodania: 12.10.2010 15:48

   ja pierwszego napadu epi dostałam 15 lat temu, po wielu wizytach lekarskich i po mr stwierdzono że przyczyną padaczki jes guz mózgu a dokładniej oponiak i czeka mnie operacja ponieważ guz urósł, po której nie wiadomo czy padaczka minie, możliwe że już utorowała sobie drogę w moim mózgu razz

   • Data dodania: 01.04.2010 19:09

   Witam! Kilka miesięcy temu u mojego 4 letniego synka stwierdzono torbiel szczeliny naczyniówkowej,w zapisie eeg pojedyncze ostre fale napadowe,które właściwie nie wiem co oznaczają,czy mam się martwić?

   • Data dodania: 14.03.2010 08:34

   witam. mam do wypełnienia anonimową akietę która posłuzy mi do pracy która ma uświadomić ludzi na temat epilepsji.jeśli ktoś chciałby wypełnić taka ankietę bede bardzo wdzięczna. poproszę chętnych o kontakt na maila: cotyniewieszocochodzi@wp.pl z góry dzięki za pomoc smile

   • Data dodania: 25.09.2009 20:55

   Padaczka może mieć różnorodne podłoże, z różną częstością występowania w zależności od wieku. U osób dorosłych najczęściej nie udaje się ustalić jej przyczyny. Wśród przyczyn najczęściej identyfikowanych znajdują się choroby naczyniowe mózgu, przyczyny wrodzone, urazy, nowotwory, zakażenia, choroby zwyrodnieniowe. Dokładny opis możliwych przyczyn oraz sposobu leczenia padaczki u dorosłych i dzieci można znaleźć w artykułach zamieszczonych na stronach:
   http://www.forumneurologiczne.pl/txt/a,4940,0,
   http://www.forumneurologiczne.pl/txt/a,4798,0,
   http://www.forumneurologiczne.pl/txt/a,5427
   Pozdrawiam.

   • Data dodania: 20.09.2009 20:59

   Witam. przeczytalam artykuł-"Bywa, że chory
   na padaczkę może mieć napadowe objawy spowodowane inną chorobą lub też współistniejąca choroba ułatwia występowanie napadów padaczkowych." i zaciekawilo mnie to, gdyż moj neurolog twierdzi ze padaczka jest chorobą mózgu i można jedynie leczyc mózg. W USA, gdzie mama byla u lekarza, dowiedziala się że padaczka jest czyms spowodowana i nie koniecznie sa to nieodwracalne skutki,i tu zostal przytoczony prawdziwy przyklad,a mianowicie: młoda dziewczyna okolo 16 lat bardzo dobra uczennica naglezaczela zle sie uczyc,proszona do odpowiedzi nie potrafi nawet podac swojego nazwiska.Zaczyna sie stan padaczkowy, ale robią jej szczegolowe badania-szukaja przyczyny.Znajduja przyczynę w kręgu szyjnym,robią operację i dziewczyna wraca do zdrowia i nie ma padaczki!!! co wy o tym sądzicie?

   Podobne dyskusje

   Ankieta

     

   Jak się uspokajasz?

   Konkurs na forum
   Konkurs tematyczny