Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Padaczka

(4)

Stany napadowe padaczkowe i niepadaczkowe, epilepsja.

Temat: Przyczyny padaczki (5)

• 20.09.2009 20:59:46

Witam. przeczytalam artykuł-"Bywa, że chory
    na padaczkę może mieć napadowe objawy spowodowane inną chorobą lub też współistniejąca choroba ułatwia występowanie napadów padaczkowych." i zaciekawilo mnie to, gdyż moj neurolog twierdzi ze padaczka jest chorobą mózgu i można jedynie leczyc mózg. W USA, gdzie mama byla u lekarza, dowiedziala się że padaczka jest czyms spowodowana i nie koniecznie sa to nieodwracalne skutki,i tu zostal przytoczony prawdziwy przyklad,a mianowicie: młoda dziewczyna okolo 16 lat bardzo dobra uczennica naglezaczela zle sie uczyc,proszona do odpowiedzi nie potrafi nawet podac swojego nazwiska.Zaczyna sie stan padaczkowy, ale robią jej szczegolowe badania-szukaja przyczyny.Znajduja przyczynę w kręgu szyjnym,robią operację i dziewczyna wraca do zdrowia i nie ma padaczki!!! co wy o tym sądzicie?

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    piątek 20:55:32

Padaczka może mieć różnorodne podłoże, z różną częstością występowania w zależności od wieku. U osób dorosłych najczęściej nie udaje się ustalić jej przyczyny. Wśród przyczyn najczęściej identyfikowanych znajdują się choroby naczyniowe mózgu, przyczyny wrodzone, urazy, nowotwory, zakażenia, choroby zwyrodnieniowe. Dokładny opis możliwych przyczyn oraz sposobu leczenia padaczki u dorosłych i dzieci można znaleźć w artykułach zamieszczonych na stronach:
    http://www.forumneurologiczne.pl/txt/a,4940,0,
    http://www.forumneurologiczne.pl/txt/a,4798,0,
    http://www.forumneurologiczne.pl/txt/a,5427
    Pozdrawiam.

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    14.03.2010 08:34:06

witam. mam do wypełnienia anonimową akietę która posłuzy mi do pracy która ma uświadomić ludzi na temat epilepsji.jeśli ktoś chciałby wypełnić taka ankietę bede bardzo wdzięczna. poproszę chętnych o kontakt na maila: cotyniewieszocochodzi@wp.pl z góry dzięki za pomoc

• 01.04.2010 19:09:23

Witam! Kilka miesięcy temu u mojego 4 letniego synka stwierdzono torbiel szczeliny naczyniówkowej,w zapisie eeg pojedyncze ostre fale napadowe,które właściwie nie wiem co oznaczają,czy mam się martwić?

• Początkująca
    12.10.2010 15:48:54

ja pierwszego napadu epi dostałam 15 lat temu, po wielu wizytach lekarskich i po mr stwierdzono że przyczyną padaczki jes guz mózgu a dokładniej oponiak i czeka mnie operacja ponieważ guz urósł, po której nie wiadomo czy padaczka minie, możliwe że już utorowała sobie drogę w moim mózgu

Zobacz inne dyskusje

• zuzannakwiatkowska
    Witam,Mam pytanie czy znacie jakieś gabinety neurologiczne w Łodzi oprócz...
  • zakladnik4
    Przeczytaj komentowaną treść: Lewetiracetam - jego skuteczność i profil...
  • jest kobieta ma padaczke powypadkowa, przy zdawaniu na prawko nic nie powiedziała,kilka...
  • johnnydicky
    jj
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/brain_highres2_mozg_zielony_zwoje_mysli_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesPadaczka a leczenie chirurgiczne
    Diagnostyka przedoperacyjna wymaga przeprowadzenia dużej ilości...
    Twoja sugestia