Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przepuklina w kregosłupie (6)

• 02-04-2012 21:04:11

Witam mam takie pytanie czy po operacji na przepuklinę w odcinku lędźwiowym będę mógł dalej uprawiać sport ??. Mam na imię Rafał i teraz mam 16lat (w wrześniu będzie 17), i zadaje te pytanie ponieważ się boje tego ze nie będę już mógł nic robić. Jestem teraz młodym sportowcem a moja przyszłość chce ze sportem powiązać. Proszę o szybka odpowiedz

• 03-04-2012 02:22:38

Kto zdecydowal przeprowadzic operacje, nie potrzeba, jestes mlody i wystarczy prowadzic odpowiednia rehabilitacje.Przepuklina to nie wyrok. Kazdemu moze zdarzyc sie przepuklina, zwlaszcza ciezko pracujacym, sportowcom. Ten nie ma przepukliny kto oszczedza sie cale zycie i lezy do gory brzuchem. Czy wszystko wiesz o przepuklinie jak powstaje? Tworzy sie na skutek przerwania pierscienia, ktory nie utrzymuje jadra miazdzystego ktore wylewa sie, potocznie nazywa to sie wypadnieciem dysku.Ja przcuje z czterema wypadnietymi dyskami i daje rade, Ty tez dasz rade.Krazek miedzykregowy regeneruje sie pod odpowiednia kontrola i rehabilitacja. Przeczytaj ten artykul, sa tam zdjecia dysku prawidlowego zdrowego i z przepuklina, wylaniem jadra.Oczywiscie, ze bedziesz nadal mogl uprawiac sport, madre artykuly przygotuja Ciebie do przyjmowania prawidlowej postawy, jesli dzwigasz to musisz w pasie, itd.Pozdrawiam J

http://kregoslup.net.pl/index.php?strona=przepuklina

• 03-04-2012 20:35:01

dzięki za odpowiedz ale jesli chodzi o decyzje z operacja to zaproponował ja lekarz. Powiedział tak,, gdybym miał te wyniki i bym cie nie widział i nie zbadał w gabinecie to kazał bym natychmiast robić operacje a ze jesteś wyćwiczony to możemy poczekać do ostatniej chwili " tylko nie wiem czy teraz mam czekać caly czas z mega bolącym kręgosłupem i ćwiczyć czy isc i właśnie czy będę mógł ?

a z tych medycznych papierków tyle wiem L5-S1 wypukla się do kanału kręgowego około 7 mm ku tyłowi, uciska worek oponowy, zwęża kanał kręgowy

• 04-04-2012 17:17:05

No witaj, wiem co to bol, mnie cala noc i dzisiaj od rana boli odcinek ledzwiowy, mam wylane dwa dyski z uciskiem na nerw kulszowy, boli noga nie daje sie chodzic ale musze pracowac. Boli tez glowa z powodu dyskopatii odcinka szyjnego kregoslupa biore przeciwbolowe. Tobie wylal ostatni dysk ledzwiowy na styku z koscia ogonawa to nie masz czym zabezpieczyc bo za nisko, ja zapinam mocno pas, sciskam silnie jak sztangisci, prawie nie moge oddychac ale jest lepiej, moze pomoze mi chiropraktyk, zapisze sie na nastawianie dyskuw. Pozdrawiam, czy ciutke lepiej, czy dajesz rade?

• 04-04-2012 17:18:54

sorry, walnelam byka, z pospiechu, powinno byc -dyskow.

• 05-04-2012 18:18:32

Siemanko u mnie wlasnie jest gorzej bo zabardzo pasem tego nie zlapie czasami zakladam ale ledwo co pomaga i najgorsze jest w tym to ze siedzac w szkole na lekcjach to mnie po prostu nawala tak ze usiedziec nie moge..... i dla tego moze ktos wie jak jest po operacji czy mozna nadal cwiczyc czy raczej nie. Bo ja chce zrobic tak, albo ma bolec i cwicze ( bo to cale moje zycie) albo ide na operacje i po niej cwicze

Zobacz inne dyskusje

• demente
    Witam,choruję na padaczkę uogólnioną od kilku lat. Na moje...
  • Witam serdecznie...miałam dziś zrobiony rezonans głowy ale nie mam pojęcia o...
  • Witam od 3-4 dni mam cały czas wrazenie ze gorąco mi w głowęi wydaje mi sie...
  • Co za bezsens. Żadnych konkretnych informacji. Lepiej nie piszcie nic, bo szkoda czasu...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068467_pacjent_lozko_lekarze_respirator_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNajczęściej występujące powikłania...
    Wynika to z faktu, iż nigdy nie wiadomo kiedy może dojść do...
    Twoja sugestia