Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Prosze oprzetlumaczenie wynikow badan (1)

• 25-05-2012 00:03:02

Witam odebralam dzisiaj winik badania rezonansu bardzo prosze o powedzenia mi co oznacza ten winik bo kompletnie sie na tym nie znam.
    tarcza L4-L5 w plaszczyznie poprzecznej widoczna jest tylno-prawoboczna pezepuklina jadra miazdzystego o typie podwiezadlowym. Przepuklone jadro wysuwa sie spod wiezadla podluznego wypelniajac prawy zachylek korzeniowy. Worek oponowy jest ucisniety w obrebie zachylka. Modelowany jesy tez zdecydowanie prawy korzen rdzeniowy poziomu L4-L5 w odcinku wewnatrzkanalowym. Na poziomie L5-S1 jest tylno-lewoboczne wypuklenie tarczy miedzykregowej z towarzyszaca plytka podwiazadlowa przepuklina jadra miazdzystego. Obraz wykazuje na stan przewlekly. Worek oponowy jest lagodnie modelowany od strony przednio-lewobocznej.
    Zwezone jest wejscie do lewego otworu miedzykregowego.
    Korzen rdzeniowy lewy poziomu L5-S1 w swoim kanale korzeniowym dosc wyrazniemodelowany.
    Widoczny w badaniu rdzen kergowy jest bez patologicznych sygnalow.
    Stozek koncowy rdzenia jest na wysokosci kregu Th12.
    Badanie MR kregoslupa ledzwiowego wykazalo na poziomie L5-L5 i L5-S1 przepukliny podwiazadlowe jader miazdzystych.
    Przepuklina poziomu L4-L5 jest wieksza i mlodsza.
    Przepuklina jest tylno-prawoboczna powodujac ucisniecie worka oponowego oraz zwezenie prawego zachylka korzeniowego z iciskiem na korzen rdzeniowy.
    Na poziomie L5-S1 pezepuklina jest starsza odksztalca worek oponowy od strony przednio-lewobocznej oraz powoduje modelowanie lewego korzenia rdzeniowego w kanale korzeniowym.

Bardzo prosze onapisanie mi co to oznacza i co mam dalej robic z gory serdecznie dziekuje

Zobacz inne dyskusje

• WitamProszę o przeczytanie wyniku Tomografii Komputerowej mojego 9 miesięcznego...
  • Witam od 3-4 dni mam cały czas wrazenie ze gorąco mi w głowęi wydaje mi sie...
  • Witam serdecznie...miałam dziś zrobiony rezonans głowy ale nie mam pojęcia o...
  • Witam serdecznie miałem tętniaka mózgu w wieku 16 lat, aktualnie mam 21,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/1771523_kobieta_brunetka_bol_glowa_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNie ignoruj zawrotów głowy - początki...
    Zazwyczaj nie są one groźne, ale czasami mogą być symptomem...
    Twoja sugestia