Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Poszkodowani przez błąd lekarza ...poszukiwani (16)

• 23-03-2012 10:09:23

Pragnę pomóc w dochodzeniu roszczeń wszystkim osobą, które, zostały pokrzywdzone przez błąd lekarza lub pielęgniarki.
    Proszę o kontakt : agnieszka.lis@generar.pl lub telefonicznie 665 711 111

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    23-03-2012 16:31:29

Cześć. Nie wiem czy to jest dobry sposób na sprawiedliwość związaną ze zdrowiem.
    Próbować zawsze można

• 14-06-2012 16:36:37

POSZUKUJĘ OSÓB KTÓRE W 2010 ROKU I DALEJ MIAŁY ZABIEG W SZPITALU IM. JURASZA W BYDGOSZCZY NA ORTOPEDII NP. ENDOPROTEZA, ZŁAMANIE I DOZNAŁY USZKODZENIA NERWÓW, KULSZOWEGO, STRZAŁKOWEGO LUB INNEGO EFEKT OPADAJĄCEJ STOPY ITP. I MIAŁY OCHOTĘ O TO ZAWALCZYĆ. Osoby zainteresowane proszę o kontakt marzenawierzbowska@wp.pl

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    09-09-2012 21:42:59

Ania, co Ty piszesz, czy Ty zdajesz sobie sprawę w jakim stanie są ludzie poszkodowani przez bezmyślność lekarzy?
    Nie masz pojęcia ile kosztuje rehabilitacja takiej osoby.
    Stres jaki doświadcza rodzina chorego nie ma ceny.

Pozdrawiam Alicja

• 21-11-2012 21:07:39

www.legeartismedica.pl

• Lider opinii
    21-11-2012 21:37:46

Widze, ze to miejsce odpowiednie dla mnie Troche za pozno "sie obudzilem"Czy po 28 latach moge jeszcze dochodzic sprawiedliwosci, czy moja sprawa juz sie przedawnila?W 1984 roku zakazono, przy cewnikowaniu, w szpitalu moj ulklad moczowy bakteria Proteus Mirabilis.Wprawdzie w 1987 roju zastrzykami z lekarstwem sprowadzonym, dzieki moim rodzicom z Francji, udalo sie zniszczyc te bakterie.Problemy z mikcjami mam jednak do dzisiaj.Mam stwierdzony badaniem urodynamicznym neurogenny pecherz oraz dysfunkcje zwieraczowo-wypieraczowa.Duzym problemem, jest obecnie to, ze jestem po wylewie krwi do mozgu i wiekszosc stosowanych lekarstw jeszcze pogarsza bardziej mikcje.Zaznaczam, ze do 7r.z czyli do X 1984 wszystko z mikcjami bylo w porzadku.Mozna wiec stwierdzic, ze to feralne zakazenie zniszczylo mi zycie.W zwiazku z tyn chcialbym, o ile to jeszcze mozliwe, domagac sie oeszkodowania od tego szpitala, w ktorym mi uprzykrzono zycie.

raf33

23-11-2012 02:14:13

Rafał spróbować możesz powalczyć, a co będzie okaże
    się w praniu. Musisz walczyć o swoje. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie Rafale

23-11-2012 06:50:36

Rafale,

zgodnie z przepisami przedawnienie roszczenia odszkodowawczego nie może nastąpić wcześniej niż po 3 latach od dnia „dowiedzenia się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia” czyli muszą zajść łącznie dwie przesłanki:

1. poszkodowany musi mieć świadomość zaistnienia szkody,
    2. poszkodowany musi wiedzieć kto tę szkodę spowodował.

Od tej zasady jest jednak są wyjątki:
    - jeśli nie miałeś wiedzy, o której mowa w przesłankach to roszczenie ulega przedawnieniu po 10 latach od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę.

Podsumowując:

- spełniasz obie przesłanki, bo wiesz kto i kiedy przyczynił się do tego co się stało czyli roszczenie uległo przedawnieniu po 3 latach

- gdybyś nie wiedział kto i kiedy to roszczenie uległoby przedawnieniu po 10 latach.

A z tego co piszesz minęło już nawet 10 lat

Nawet jeśli jakiś prawnik podejmie się sprawy to:
    - nie wiadomo czy nie będzie Cię chciał po prostu naciągnąć
    - jeśli nie naciągnie to ciężko będzie udowodnić, że to przez tamto zakażenie masz w tej chwili problemy
    - nie wiadomo czy sąd w ogóle przyjmie akta sprawy, bo tak jak pisałam, przekroczono już obydwa terminy przedawnienia
    - jeśli przyjmie to jest kwestia kosztów rozpoczęcia postępowania czyli wpłaty 5% od kwoty odszkodowania o jaką występujesz. Możesz się ubiegać o zwolnienie z tych kosztów - mi się udało.
    - sprawa może się ciągnąć latami - moja o złamaną nogę trwa już 3 rok.

Ostatnia edycja: 23-11-2012 08:53:19

----------------------------------------------------
    ‎"Zasady są dla zwykłych ludzi.
    Geniusze potrafią żyć w chaosie"

• Lider opinii
    23-11-2012 18:10:56

Dziekuje za ciekawe odpowiedzi, szczegolnie Tobie Doroto.Widze, ze musze sobie dac spokoj

raf33

24-11-2012 01:40:50

Rafał ważne jest to,że nie poddajesz się i próbujesz walczyć o swoje. Miej na uwadze to,że wszystko podlega zmianom.

Zobacz inne dyskusje

• stanis
    Wątek: MR GŁOWY
    Proszę o interpretację wyniku MR głowy.dane do skierowania: wybudzający...
  • boston43
    Mam pytanie pytanie, brat jest po zawale móżdżku, obecnie znajduje się na...
  • Witam serdecznie...miałam dziś zrobiony rezonans głowy ale nie mam pojęcia o...
  • Witam serdecznie miałem tętniaka mózgu w wieku 16 lat, aktualnie mam 21,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0058475_kobieta_tabletka_pigulka_lek_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNajczęstsze zaburzenia neurologiczne...
    Najczęściej pojawiającymi się tego typu zaburzeniami są:...
    Twoja sugestia