Zaloguj
Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Osteofitoza (10)

 • Osteofitoza

  Mam pytanie: Mam 54 lata ostatnio dostałam silnego bólu pleców. Po zrobieniu Rtg dowiedziałam się, że mam dyskopatie, brzeżną osteofitozę trzonów kręgowych i zwężenie szpary m/k L4/L5. Czy mogę wrócić do pracy w sklepie rolno-spożywczym(podnoszę tam ciężary do 10 kg)? Jak przebiega leczenie takich schorzeń?

  Ostatnia edycja:
 • Osteofitoza

  Witaj

  Dostałas sygnał ostrzegawczy . Jesli wynik rtg. uwidacznia takie zmiany to dyskopatia jest zaawansowana.

  W ostrym stanie najczęściej stosuje sie leki p. bólowe p.zapalne i rozluźniajace mięśnie a po uzyskaniu porawy lecznie przyczynowe czyli odpowiednio dobraną rehabilitację w zakresie fizykoterapii ale przede wszystkim fizjoterapii (terapia manualna, gimnastyka, nauka prawidłwoego schematu ruchu )

  Gdyby ból promieniował do kończyn dolnych, pojawiło się drętwienie, zaburzenie czucia to wtedy niezbędne jest diagnostyka MRI.

  Jesli przebywasz obecnie na zwolnieniuu to szansą na odpowiednią rehabiliatcję pod warunkiem że trafi się do dobrego ośrodka uzdrowiskowego jest rehabiliatcja w ramach prewencji rentowej ZUS -szczegóły na stronie

  www.zus.pl/default.asp?p=4&id=420

  Przy dyskopatii praca wiażąca się z dźwiganiem jest niewskazana i nawet do prostych czynności domowych trzeba wyrobic sobie nawyk kucania a nie schylania się na prostych nogach.  http://dyskopatia.blog.onet.pl/

  na tym blogu w archiwum znajdziesz wiele cennych rad jak zyć zeby zminimalizować ryzyko postepu choroby.

  Ostatnia edycja:
 • Osteofitoza

  Dziękuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam

  Ostatnia edycja:
 • Reklama
 • Osteofitoza

  Absolutnie nie może Pani wrócić do pracy w sklepie jeżeli Pani podnosi takie ciężary. Mogłoby się to skończyć poważnymi powikłaniami, nie może Pani tego bagatelizować. Radzę jak najszybciej zacząć rehabilitacje i oszczędzać kręgosłup. Pozdrawiam i życzę zdrowia

  Ostatnia edycja:
 • Osteofitoza

  Witam pracuje w zakładzie mechaniki pojazdowej w którym również dokonuje się obróbkę silników . Wczasie pracy doznałem uszkodzenia .Lekarz po wykonaniu Rtg stwierdził w odcinku L-S kręgosłupa objawy dyskopatycznego przewężenia tarczy międzykręgowej L5-S1, z osteofitozą przednich krawędzi trzonów kręgowych, głównie segmentu ruchowego L3-L4 i w mniejszym stopniu L2-L3 .Podnosze ciężary nawet powyżej 100kg na osobę . (SW-400 z wałem, SW-680 z wałem - Kombajn oraz Jelcz oraz inne ). Czy dalej mogę pracować i podnosić takie ciężary? Czy mogę dalej pracować fizycznie ?Mam 40 lat.

  Ostatnia edycja:
 • Osteofitoza
  Gość 2008-08-03 13:18:00 Dziękuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam
 • Osteofitoza
  Gość 2008-08-02 14:07:00 Mam pytanie: Mam 54 lata ostatnio dostałam silnego bólu pleców. Po zrobieniu Rtg dowiedziałam się, że mam dyskopatie, brzeżną osteofitozę trzonów kręgowych i zwężenie szpary m/k L4/L5. Czy mogę wrócić do pracy w sklepie rolno-spożywczym(podnoszę tam ciężary do 10 kg)? Jak przebiega leczenie takich schorzeń?

 • Osteofitoza

  Witam proszę mi powiedziec co to jest diagnostyka MRI

 • Osteofitoza

  Witam .proszę o odpowiedż. opis mojego RTG: bólowe ustawienie kr egosłupa lędźwiowego(spłycenie lordozy, rotacja). Przewężenie tarczy międzykręgowej L5-S1(discopatia). Początkowa osteofitoza na krawędziach trzonów L3,L4. Brałam już serię zastrzyków, rechabilitację tzn. po 10 zabiegów lasera i ultradźwięków, cały czas biorę tabletki mydocalm 150, Xefo rapid a wcześniej rantudil *** niestety nic nie pomogło. byłam też na ustawieniu kręgosłupa u lekarza i teraz do tego nogi mam takie jakbym cały czas miała kurcze . Niewiem już co robic mam małe dziecko i nawet nie mogę jej wziąc na ręce. Proszę o podpowiedź co mam robic.

 • Osteofitoza
  Gość 2010-03-15 20:56:55 Witam .proszę o odpowiedż. opis mojego RTG: bólowe ustawienie kr egosłupa lędźwiowego(spłycenie lordozy, rotacja). Przewężenie tarczy międzykręgowej L5-S1(discopatia). Początkowa osteofitoza na krawędziach trzonów L3,L4. Brałam już serię zastrzyków, rechabilitację tzn. po 10 zabiegów lasera i ultradźwięków, cały czas biorę tabletki mydocalm 150, Xefo rapid a wcześniej rantudil *** niestety nic nie pomogło. byłam też na ustawieniu kręgosłupa u lekarza i teraz do tego nogi mam takie jakbym cały czas miała kurcze . Niewiem już co robic mam małe dziecko i nawet nie mogę jej wziąc na ręce. Proszę o podpowiedź co mam robic.
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje