Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dyskopatia kręgosłupa

(3)

Schorzenie jest uznawane za chorobę cywilizacyjną. Jak większość chorób, cechuje się niewinnym początkiem charakteryzującym się poprzez ból, z biegiem czasu pojawiają się kolejne schorzenia. Zapraszamy do dyskusji wszystkie osoby, które borykają się z tym problemem.

Temat: Mrowienie stóp, brak bólu i zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (3)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    11-02-2013 21:26:36

Witam, od ponad miesiąca mam dziwne mrowienie w stopach. Czasem jest to tylko dziwne odczucie przy dotyku powierzchnią stopy jakiejś innej powierzchni, czasem odczucie zimna lub ciepła (mimo, że stopy mają temperaturę normalną) a czasem - szczególnie gdy posiedzę dłużej, mrowienie przechodzące też na łydki.
    Nie mam podwyższonego cukru, cholesterolu, poziom magnezu w normie.
    Miałem TK odcinka lędźwiowego i z poważniejszych zmian znaleziono:
    W poz. L4/L5 przestrzeń międzykręgowa prawidłowej wysokości, rozluźnienie pierścienia włóknistego z tylno-centralną protruzją krążka międzykręgowego, cechy ucisku końcowego odcinka oponowego oraz obustronnie korzeni rdzeniowych.
    W L3/L4 i L5/S1 jeszcze dodatkowo samo rozluźnienie pierścienia włóknistego z obwodowym uwypukleniem krążka.
    Neurolog wysłał mnie na konsultacje do neurochirurga, a fizjoterapeuta po badaniu ***dotykowym*** stwierdził, że gdyby moje mrowienia były od kręgosłupa, to by mnie kręgosłup bolał a ból by promieniował do uda. No i nic nie wiem... mnie boli co najwyżej jak dłużej posiedzę na krześle, czasem jak podniosę coś cięższego ale opisane wyżej mrowienia, itp odczuwam. Czy to może być od zdiagnozowanych problemów na poziomie L4/L5?

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    16-02-2013 11:20:30

to najprawdopodobniej bedzie od kregoslupa, niekoniecznie nawet od ledzwi skoro mrowieja obie stopy, trzebaby to zbadac dokladnie, ale wbrew pozorom plecy wcale nie musza bolec. Ucisk nerwow rdzeniowych na L4-L5 tez moze dac objawy w lydkach np, z tego co wynika z opisu to jest obustronny przynajmniej wg badania.

• Początkujący
    26-02-2013 16:53:29
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• renatka526
    Wątek: Bol szyi
    Mam dyskopatie kregoslupa szyjnego,od jakiegos czasu boli mnie lewa reka i odczuwam dodatkowo...
  • alisza2004
    Proszę o pomoc, niestety czekam na wizytę u neurologa z wynikiem rezonansu i...
  • e-rzecznik
    Zwykle stosujemy tzw. domowe sposoby, jeśli nie przynoszą one ulgi w bólu,...
  • salkometer
    Witam, rok temu stwierdzono u mnie przepuklinę kręgów szyjnych, najbardziej...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dziecko_twarz_oczy_panthermedia_a10193733-W300H200.jpgFot. PantherstockBóle głowy u dzieci
    Bóle głowy są objawem często występującym w populacji...
    Twoja sugestia