Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Interpretacja wyników RTG kręgosłupa (5)

• 21-04-2008 22:13:00

Bardzo proszę o interpretację wyników, bo niewiele z tego rozumie. Będe wdzięczny za interpretację krok po kroku:

część lędzwiowa:

Dodatkowy kręg lędzwiowy będacy prawdopodbnie efektem lumbalizacji S1. Lewowypukla skolioza z rotacja w odcinku ledzwiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej lordozy. Dyskretny kregozmyk tylny w segmencie L5/S1. Zwezenie na poziomie S1/2. Rozpoczynajaca sie choroba Baastrupa.

odcinek piersiowy:

Prawowypukła skolioza z rotacja wyrostkow koczystych w prawo w odcinkiu piersiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej kifozy.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ostatnia edycja: 21-04-2008 22:13:00
  • 10-06-2008 16:34:00

21-04-2008 o 22:13, gość :

Bardzo proszę o interpretację wyników, bo niewiele z tego rozumie. Będe wdzięczny za interpretację krok po kroku:

część lędzwiowa:

Dodatkowy kręg lędzwiowy będacy prawdopodbnie efektem lumbalizacji S1. Lewowypukla skolioza z rotacja w odcinku ledzwiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej lordozy. Dyskretny kregozmyk tylny w segmencie L5/S1. Zwezenie na poziomie S1/2. Rozpoczynajaca sie choroba Baastrupa.

odcinek piersiowy:

Prawowypukła skolioza z rotacja wyrostkow koczystych w prawo w odcinkiu piersiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej kifozy.

Z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnia edycja: 10-06-2008 16:34:00
  • 20-08-2009 18:38:00

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników,gdyż wizytę u neurologa mam dopiero we wrześniu a martwią mnie te wyniki.

Diagnoza jest następująca: Skolioza lewowypukła kręgosłupa L z rotacją kręgów. Biespojenie łuku kręgu S1

Z góry dziękuję.

Ostatnia edycja: 20-08-2009 18:38:00
  • 20-08-2009 18:39:00

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników,gdyż wizytę u neurologa mam dopiero we wrześniu a martwią mnie te wyniki.

Diagnoza jest następująca: Skolioza lewowypukła kręgosłupa L z rotacją kręgów. Biespojenie łuku kręgu S1

Z góry dziękuję.

Ostatnia edycja: 20-08-2009 18:39:00
  • 20-08-2009 18:39:00

Z góry dziękuję.

Ostatnia edycja: 20-08-2009 18:39:00

Zobacz inne dyskusje

• boston43
    Mam pytanie pytanie, brat jest po zawale móżdżku, obecnie znajduje się na...
  • Witam!Jestem studentką psychologii i zwracam się z ogromną prośbą do...
  • stanis
    Wątek: MR GŁOWY
    Proszę o interpretację wyniku MR głowy.dane do skierowania: wybudzający...
  • EWELINAz
    Czy ma ktos zdiagnozowana teżyczke?od 3 lat chodze po lekarzach badam glowe,poniewaz mam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kleszcz_ukaszenie_borelioza_istock_000003513499xsmall_cr-W300H200.jpgFot. iStockNeuroborelioza
    Borrelia burgdorferi przenoszona jest na ludzi przez kleszcze w...
    Twoja sugestia