Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Interpretacja wyników RTG kręgosłupa (6)

• Interpretacja wyników RTG kręgosłupa
    21-04-2008 22:13:00

Bardzo proszę o interpretację wyników, bo niewiele z tego rozumie. Będe wdzięczny za interpretację krok po kroku:

część lędzwiowa:

Dodatkowy kręg lędzwiowy będacy prawdopodbnie efektem lumbalizacji S1. Lewowypukla skolioza z rotacja w odcinku ledzwiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej lordozy. Dyskretny kregozmyk tylny w segmencie L5/S1. Zwezenie na poziomie S1/2. Rozpoczynajaca sie choroba Baastrupa.

odcinek piersiowy:

Prawowypukła skolioza z rotacja wyrostkow koczystych w prawo w odcinkiu piersiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej kifozy.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ostatnia edycja: 21-04-2008 22:13:00
    10-06-2008 16:34:00

21-04-2008 o 22:13, gość :

Bardzo proszę o interpretację wyników, bo niewiele z tego rozumie. Będe wdzięczny za interpretację krok po kroku:

część lędzwiowa:

Dodatkowy kręg lędzwiowy będacy prawdopodbnie efektem lumbalizacji S1. Lewowypukla skolioza z rotacja w odcinku ledzwiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej lordozy. Dyskretny kregozmyk tylny w segmencie L5/S1. Zwezenie na poziomie S1/2. Rozpoczynajaca sie choroba Baastrupa.

odcinek piersiowy:

Prawowypukła skolioza z rotacja wyrostkow koczystych w prawo w odcinkiu piersiowym kregoslupa. Poglebienie fizjologicznej kifozy.

Z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnia edycja: 10-06-2008 16:34:00
    20-08-2009 18:38:00

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników,gdyż wizytę u neurologa mam dopiero we wrześniu a martwią mnie te wyniki.

Diagnoza jest następująca: Skolioza lewowypukła kręgosłupa L z rotacją kręgów. Biespojenie łuku kręgu S1

Z góry dziękuję.

Ostatnia edycja: 20-08-2009 18:38:00
    20-08-2009 18:39:00

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników,gdyż wizytę u neurologa mam dopiero we wrześniu a martwią mnie te wyniki.

Diagnoza jest następująca: Skolioza lewowypukła kręgosłupa L z rotacją kręgów. Biespojenie łuku kręgu S1

Z góry dziękuję.

Ostatnia edycja: 20-08-2009 18:39:00
    20-08-2009 18:39:00

Z góry dziękuję.

Ostatnia edycja: 20-08-2009 18:39:00
  • Reklama

10-02-2015 00:00:41

Proszę o interpretacje wynikow.lewowypukla skolioza.splycenie lordozy.zwezenie przestrzeni miedzykregowych od L3 do S1.bardzi dziekuje

Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?

Zobacz inne dyskusje

• Proszę o opis wyniku MR1 Badanie wykonano w sekwencji FSE uzyskując obrazy Tl, T2 oraz STIR - zależne w...
  • Nagle utraty przytomnosc Moja 11-letnia corka od poczatku stycznia traci przytomnosc. Dzieje sie to nagle, w roznych...
  • Ropne wirusowe zapalenie mózgu. Witam moja mama od 5 dni lezy na oit, ma podejrzenie zapalenia opon mózgowych nie wiadomo...
  • Papug
    Utraty przytomnosci 2 lata temu 2 razy straciłem przytomność po tym jak dzień wcześniej...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dziecko_basen_plywa_panthermedia_7113965-W300H200.jpgFot. PantherstockPrzebieg rozwoju psychoruchowego dziecka
    Rozwój psychofizyczny dziecka dzielimy na stadia- etapy...
    Twoja sugestia