Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Neurologia. Forum dla rodziny i pacjenta

Temat: co oznacza taki opis MRI (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    12-02-2009 20:57:00

,,Obniżenie wysokości z cechami dehydratacji tarczy miedzykręgowej na wysokości L4-L5. zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonów. Na tym poziomie widoczna niewielka podwięzadłowa tylna wypuklina krążka międzykręgowego. Nie stwierdzam ucisku korzeni nerwowych na tym poziomie. Krążek międzykręgowy tworzy na tym poziomie głównie przednią wypuklinę. Materiał krążka gromadzi się głównie pod wiązadłem podłużnym przednim - zmiany bez znaczenia klinicznego.Na poziomie tych zmian w przedniej części przylegających do tarczy trzonów kręgowych widoczne zmiany degeneracyjne w szpiku kostnym typu Modic I (zmiany obrzękowe w szpiku). Na poziomie L5-S1 widoczna niewielka centralno prawoboczna podwięzadłowa wypuklina, bez znaczenia klinicznego"

Oczywiście chodzi o kręgosłup lędźwiowo krzyżowy, który boli mnie od ponad roku, czy ten opis to coś poważnego? Ból nasila się coraz bardziej pomimo brania leków.

Pozdrawiam

Dorota lat 39

Ostatnia edycja: 12-02-2009 20:57:00
  • 02-01-2010 14:57:41

Z twoim kręgosłupem jest wszystko w porządku,musisz regularnie ćwiczyć,opis nie wygląda żle,,,,,,,Pozdrawiam.

• 21-10-2010 23:06:35
    dt123 2009-02-12 20:57:00,,Obniżenie wysokości z cechami dehydratacji tarczy miedzykręgowej na wysokości L4-L5. zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonów. Na tym poziomie widoczna niewielka podwięzadłowa tylna wypuklina krążka międzykręgowego. Nie stwierdzam ucisku korzeni nerwowych na tym poziomie. Krążek międzykręgowy tworzy na tym poziomie głównie przednią wypuklinę. Materiał krążka gromadzi się głównie pod wiązadłem podłużnym przednim - zmiany bez znaczenia klinicznego.Na poziomie tych zmian w przedniej części przylegających do tarczy trzonów kręgowych widoczne zmiany degeneracyjne w szpiku kostnym typu Modic I (zmiany obrzękowe w szpiku). Na poziomie L5-S1 widoczna niewielka centralno prawoboczna podwięzadłowa wypuklina, bez znaczenia klinicznego"

Oczywiście chodzi o kręgosłup lędźwiowo krzyżowy, który boli mnie od ponad roku, czy ten opis to coś poważnego? Ból nasila się coraz bardziej pomimo brania leków.

Pozdrawiam

Dorota lat 39

Zobacz inne dyskusje

• Witam!Jestem studentką psychologii i zwracam się z ogromną prośbą do...
  • boston43
    Mam pytanie pytanie, brat jest po zawale móżdżku, obecnie znajduje się na...
  • listom
    w mojej rodzinie tato jest po 2 operacjach tętniaka aorty /ma wstawione protezy/, u...
  • Oczywiście treść artykułu nie ma nic wspólnego z marketingiem i...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/ucho-W300H200.jpgFot. medforumŁagodne położeniowe zawroty głowy
    Łagodne położeniowe zawroty głowy (ang. benign paroxysmal...
    Twoja sugestia