Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dyskopatia kręgosłupa

(3)

Schorzenie jest uznawane za chorobę cywilizacyjną. Jak większość chorób, cechuje się niewinnym początkiem charakteryzującym się poprzez ból, z biegiem czasu pojawiają się kolejne schorzenia. Zapraszamy do dyskusji wszystkie osoby, które borykają się z tym problemem.

Temat: Bóle kręgosłupa L-S (2)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    10.11.2012 01:19:58

Witam,

jestem na Forum nową osobą i bardzo proszę o interpretacje wyniku TK kręgosłupa L-S bez wzmocnienia kontrastowego .

Prawidłowy stan morfologiczny krążków międzykręgowych L1-L2 oraz L2- L3 .
    Niewielki bulging krążka L3-L4 modeluje nie znacznie worek oponowy i zwęża dolne piętra kanałów korzeniowych .
    Cechy degeneracji krążków L4-5 pod postacią ich spłaszczenia . Krążki te tworzą szerokopodstawne, tylne, centralne protruzje . Wypuklina krążka L4-L5 modeluje worek oponowy .
    Krążek L5-S1 nie wywołuje ucisku wewnątrz kanałowych struktur nerwowych .
    W badanym zakresie kanał kręgowy jest prawidłowej szerokości .
    Cechy degeneracji stawów krzyżowo - biodrowych pod postacią objawu próżni .

Wnioski : Objawy słabo nasilonej spondylozy lędźwiowej

Czy mógł by mi ktoś powiedzieć co to oznacza i czym grozi ?
    Mam odległy termin wizyty do neurologa, dodam, że jestem w czasie leczenia rwy kulszowej,

dziękuje i pozdrawiam cieplutko .

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    14.11.2012 10:17:23

witaj sonia
    w sumie pisze odpowiedz do ciebie po raz trzeci, gdzieś wcieło poprzednie posty i ich nie ma ....
    z opisu nie jest tak strasznie jak się na pierwszy rzut oka wydaje, jak dostajesz opis to strach człowieka oblatuje że tyle tego w tym opisie, wiadomo zdrowa nie jesteś, ale wg mnie na razie wystarczy rehabilitacji oraz proponuje ci wyziyte u neurochiruga żeby obejrzał płytke, najlepiej jak dr ci powie co dalej, ja też mam problem z kręgosłupem lędźwiowym ale i szyjnym i tam się głównie udzielam, zresztą wiele jest osób z dyskopatia wielopoziomową ale nie wiem czemu dobrze nam się pisze na temacie- dyskopatia kręgosłupa szyjnego a operacja, zajrzyj tam
    a co do rwy kulszowej to tak jest że jak dopadnie to boli jak cholera tydzień, dwa o powolutku puszcza żeby znowu nas dopaś za miesiąc, pół roku, pomagają ciepłe okłady i kąpiele, pomaga blokada nadtwardówkowa, no chyba że ty kwalifikujesz się do neuklotemii podskórnej laserowej, poczytaj na necie, mnie pomaga maść -traumon

jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu - oznaką czego jest puste biurko...?

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Edward48
    Wątek: Dyskopatia.
    W 2000 r przeszedłem operację odcinka L4-L5 z powodu przepukliny,która...
  • doris3434
    Wątek: jaki sport
    wyniki kręgosłupa szyjnego;w pozycji badania krzywizny w granicach...
  • e-rzecznik
    Przeczytaj komentowaną treść: Bóle głowy u dzieciZaburzenia wieku...
  • e-rzecznik
    Przeczytaj komentowaną treść: Polekowe bóle głowyPodstawą...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/juf15002_kobieta_ciaza_dom_ogrod_szczescie_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesBól spojenia łonowego.
    Ból w obrębie spojenia łonowego spowodowany jego...
    Twoja sugestia