Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

(4)

Temat: bół głowy z tyłu po prawej stronie (6)

• 09.10.2007 20:58:00

Witam,

od 2 tygodni dokucza mi dość dziwny ból głowy. Przez ostatnie dwa dni nie odczuwałem za bardzo tych dolegliwości, cieszyłem się nawet, że może samoistnie mięły, ale dziś znów się pojawiły.

Ból ma charakter napadowy, trwa kilka sekund, jest dosyć ostry i czuję go zawsze w tym samym miejscu - w tylnej prawej stronie głowy. W momencie bólu mam wrażenie jakby ktoś mi spinał prawą część tyłu głowy jakąś klamrą

Ból promieniuje na prawą stronę szyi/karku która jest napięta i zauważyłem, iż najczęściej pojawia się gdy pochylę głowę albo odchylę do tyłu, przy skrętach głowy itd... ale również podczas normalnych czynności takich jak chodzenie, siedzenie czy jazda samochodem.

muszę dodać, iż pracuję zawodowo przy komputerze, ale dziwne aby takie dolegliwości pojawiły się tak nagle po 5 latach siedzenia przy komputerze. Tym bardziej, że dotyczą tylko prawej strony tyłu głowy i prawej strony szyi/karku.

Innych niepokojących objawów nie zauważyłem, ale i tak strasznie się boję, że to coś poważnego.

Proszę o poradę czy ktoś miał już taką przypadłość.

Dziękuję z góry i serdecznie pozdrawiam

Przemek

Ostatnia edycja: 09.10.2007 20:58:00
  • 21.06.2011 22:07:18

mam taki sam ból w tym samym miejscu ale wygląda on tak że jest przez mniej więcej 3 sekundy przestaje na jakiś czas ale zależy czasem na pare sekund, czasem minut, a czasem nawet godzin, mam go dopiero pierwsze dni więc nie wiem co to może być także siedzę przed komputerem dużo lecz zaczęło się gdy jadłem lody... może to jest spowodowane zimnem lub ciągłym siedzeniem w jednym miejscu ?

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    24.09.2011 19:40:00

Witam..

Ja od dziecka borykam się z tym bólem w wieku trzech lat przeszłam zapalenie opon mózgowych i to chyba jakaś pozostałość.

Natomiast zauważyłam że ból bardzo często pojawia się po przewianiu...kiedyś robiła badania w tym kierunku ponieważ głowa bolała mnie już ponad tydzień i przestraszyłam się nie na żarty...

okazło się że było to przewianie, dostałam leki rozluźniające mięśnie i coś przeciw zapalnego do tego smarowałam miejsce voltarenem i przeszło ..

Nawet siedząc przy kompie przy przeciągu mogło cię przewiać,jeśli bólowi nie towarzyszą zawroty głowy,problemy ze wzrokiem to chyba nie masz co się martwić .

Pozdrawiam

• 12.11.2012 13:09:04

Witam! też dokucza mi ból z tyłu głowy po prawej stronie na dole jak gdyby pod czaszką odczuwalny, pulsujący, czasami uczucie gorąca w tym miejscu, trwa od kilku minut do nawet kilku godzin. ból ten dokucza mi już od 4 lat... kiedyś pojawiał się co pół roku, kilka miesięcy... teraz praktycznie co dzień i coraz mocniej. środki przeciwbólowe nie pomagają. lekarz rodzinny stwierdził że mnie przewiało dziwne to trochę i 4 lata się pogarsza? wybieram się do neurologa bo nie mam pojęcia już co robić bardzo mi ten ból dokucza...

• 13 Lipiec 21:38:46

co ja ma robic bo mnie tak samo boli niemoge wytrzymać byłam u lekaza powiedzial ze sobie to wymyśliłam przy bulu mam zawroty głowy i zle mi oddychać co to moze być napiszcze coś ?

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16 Lipiec 16:13:16

W takiej sytuacji najlepiej domagać się skierowania do specjalisty, zwłaszcza jeśli ból występuje cyklicznie i dość długo.

Zobacz inne dyskusje

• Mój syn ma 12 lat i od trzech miesięcy nieustanne i okropne bóle głowy....
  • Dzień dobry,Nie mając żadnych większych problemów zdrowotnych przez...
  • miete
    Wątek: ataksja
    czy z ataksji móżdżkowej da się wyleczyć
  • aszek18
    Witam, prosiłbym o pomoc w interpretacji wyniku rezonansu, z góry bardzo...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/brain_highres2_mozg_zielony_zwoje_mysli_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJak zapobiec udarowi mózgu?
    Udar mózgu to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci i...
    Twoja sugestia