Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Jestem 40+ właśnie wyszedłem ze szpitala ze wstępną diagnozą, z receptą na madopar i skierowaniem do poradni chorób pozapiramidowych w warszawskim szpitalu bródnowskim. Mam wizytę w połowie 2024. Chciałbym zapytać jaka jest procedura krok po kroku w przypadku parkinsona, żeby być przygotowany na pierwszą wizytę, żeby nie przeoczyć żadnej ważnej kwestii ... Kiedy jest stawiana diagnoza, w którym momencie otrzymuje się refundację na leki (bo na razie płacę 100%), gdzie szukać specjalistów od parkinsona (podkarpackie), jakie są dalsze kroki po pierwszej wizycie w poradni parkinsonizmu .... ?
1 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry, z uwagi na występowania u mnie migreny ocznej z pojawiającym się pulsującym zygzakiem w polu widzenia, miałam wykonane to głowy z kontrastem. Gęstość struktur mózgowia w badaniu TK prawidłowa Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, symetryczny. Widoczna torbiel przegrody przeźroczys Hama Vergi o maksymalnej szerokości 12 mm. Zwapnienia w szyszynce i w splotach naczyniówkowych komór boczných Komora IV i struktury tylnajamowe prawidłowe W badaniu widoczniono poszerzenie przestrzeni płynowych przymózgowych w sąsiedztwie płatów czołowych zmiany bardziej nasilone po stronie lewej gdzie widoczne jest poszerzenie przestrzeni płynowej do 15 mm, po stronie prawej maksymalnie do 8 mm. Ognisk patologicznego gromadzenia kontrastu nie uwidoczniono. Okulistyczne jest ok. Czy mogę prosić poradę
1 komentarz
ostatni 21 dni temu  
/ gość
Poszukuję specjalisty, który będzie w stanie przebadać rezonansem funkcjonalnym (również PET i SMRI) aktywność i metabolizm struktur mózgu pod kątem upośledzenia funkcji poznawczych i gospodarki energetycznej.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Witam, Czy ktoś mógłby mi doradzic w kwestii 2 różnych opisów rezonansu? Pierwsze badanie wykonane zostało na zlecenie neurologa z powodu silnych bólów głowy u syna 8 lat z wymiotami. Aparat 1,5 T bez angio i bez kontrastu. Zmiana o cechach malformacji naczyniowej typu DVAw obrazach SWI, na wysokości zakrętu obręczy prawej półkuli mózgu z nidus 10mm. Radiolog, u którego konsultowalismy wynik poradził wykonanie powtórnego MR na aparacie 3 T i z angio, aby wykluczyć malformację tętniczo-żylną. W tym drugim badaniu są 2 zmiany naczyniowe zamiast jednej, ale dużo mniejsze 2 mm i bez podania typu oraz torbiel 6x5 mm. Załączam plik z oboma opisami. Które z tych badań jest bardziej miarodajne? Tej zmiany opisanej jako DVA 10 mm w pierwszym badaniu nie ma w drugim? Czy to oznacza, że jednak nie ma malformacji naczyniowej? Neurolog powiedziała po przeczytaniu drugiego opisu, że wady naczyniowej nie stwierdzono i odmówiła skierowania do neurochirurga. Ale jakieś zmiany w tym drugim opisie przecież są. Syn ma nadal bóle głowy a ja nie wiem co dalej robić.
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
Witam, ja już dwa lata tak się męczę - po tym bezpiecznym badaniu. Lek jeszcze jest ale już nieraz wychodzę sama z domu - chociaż nie zawsze jesze mogę, bo zawroty głowy, szum w uszachi, zaburzenia równowagi problem z oczami pozostały. Z nikąd pomocy :-[ Dostałam kilka skierowań na CITO na neurologię, gdy się zgłosiłam lekarz mnie obejrzał, skonsultował z kolegami lekarzami i oznajmił mi, że :-| oni mnie nie chcą na oddział. Co robić pozostaje wegetacja.
61 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
[CYTAT] gość 06-11-2022, 08:19:55 Witam, mojej mamie (63l) 3 lata temu postawiono diagnozę PSP ( poradnia MSWiA ) na podstawie, powtarzających się upadków do tyłu i ledwo w tamtym momencie dostrzegalne zaburzeniem ruchu galek ocznych gora-dol. Przepisana Lewodopa w małej dawce. Po 6 mc wizyta kontrolna z nowym MRI ruchy galek ocznych takie same, pogorszenie chodzenia, mowy, stany depresyjne.Infoo od profesora. W MRI nie widać charakterystycznych zmian, choroba nie postępuje tak szybko jak można by się było spodziewać, jednak diagnoza zostaje że względu na obraz pacjentki. Kolejna wizyta za 6 mc. Nie stety przyszła pandemi i poradnie zamknięto. Mama leczona u miejscowego neurologa (ogólnego jeśli może tak powiedzieć) w tym czasie stan mamy nie znacznie się pogarszał . Ze względów bezpieczeństwa zaczęła poruszać się za pomocą balkonika. W 2021 mama trafiła do specjalisty ch. Parkinsonowskich jednak wizyta zdalna przez pandemię. MRI niespecyficzne dla tej choroby jednak obawy pasują. Lekarz dodał kilka leków i od tamtej pory mama miała złe samopoczucie. Nawet na małych dawkach. Zmienił się wyraz twarzy, zaczęły się problemy z mową. Jej stan po mału się pogarszał. Od maja tego roku lekarz zalecił większe dawki leków. Amantix i Nako Mite. Od czasu zwiększenia dawki stan mamy jest zły. Nie jest w stanie chodzić, ma problemy z połykaniem, mowa. Zdarzyly się dni kiedy odstęp czasu pomiędzy dawkami był większy i mamy stan się trochę poprawia, jest w stanie ze mną rozmawiać, nie jest przysypiająca, lepiej utrzymuje równowagę siedząc. Jednak ok 30 min od przyjęcia dawki leków rozmowa jest bełkotliwa. Na koniec dodam, że mama jest po udarze, zawale i urazie głowy z utrata przytomności. Od tego tygodnia mama ma mieć wprowadzane dodatkowe leki i zwiększona dawkę Nakom z dobowej dawki 300 do 750. Czego się boję. Czy możliwe jest że diagnoza nie była trafna a leki powodują część objawów ? Czy możliwy jest taki zabieg okoliczności że najbardziej dokuczliwe obiawy pojawiały się i nasilały po nowych dawkach laków ?[/CYTAT]
2 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
Witam, Wczoraj układając włosy poczułam na głowie takie dziwne zagłębienie, zaczyna się od linii włosów w głąb czaski, ma tak ok 5cm długości i jakieś 2cm szerokości, tworzy taką jakby rynienkę. Nie przypominam sobie jakiegoś poważnego np uderzenia w głowę. Nie wiem czy to ma związek ale ostatnio bardzo często boli mnie głowa, na tyle, że muszę brać tabletki. Czy udać się z tym do lekarza rodzinnego?
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT] grandziara 09-12-2009, 13:23:36 po dwóch miesiącach od zdiagnozowania fibromialgii, nadal czuję się tak samo, biorę SERONIL 20mg, oraz MYALGAN 2x1tabl. Piłam też sok z NONI. Są dni lepszego samopoczucia, sporo zależy też od pogody, większe bóle odczuwam gdy jest zimno. Najgorsze są bóle nadgarstków i dłoni, łokcie i stawy skokowe. Zmęczenie daje się we znaki, wieczorami jestem senna a koło godz. 3 budzę się zupełnie trzeźwa. Do tego mam zaburzenia wzroku (pogorszył się od miesiąca), kłopoty z pamięcią. Szukam specjalisty, który objąłby mnie opieką, zlecił rehabiliatację... nie wiem gdzie szukać, w necie jest mało informacji, mieszkam we Wrocławiu. Chodziłam do dwóch reumatologów, odesłali mnie do pychiatry. Zastanawiam kto powiniem mnie leczyć? Może ktoś podzieli się wiedzą?:-[[/CYTAT] Skoro budzisz się o 3 to zbadaj kortyzol
28 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
Reklama: